Volkswagen T-Roc

Özgüveni doğuştan.

İleriye gidebilmek için düşmekten korkmayın. Unutmayın! Sizi siz yapan şey, özgüveninizdir. T-Roc, işte tam da bu özgüvenden doğdu ve bunu her köşesinde göstermeye hazır. LED farlarının altına konumlandırılan ve kendi tarzını taşıyan ışık imzasına sahip gündüz sürüş farları, tasarımına güç katan trapez egzoz dekorları, farkını ortaya koymaktan çekinmeyen tavan rengi seçenekleriyle T-Roc, doğuştan özgüven sahibi. Başkalarının belirlediği standartları değil, kendi çizginizi takip edenlere göre.

Tasarım

LED teknolojisi ile tam istediğiniz görünüm.

T-Roc'ta kullanılan enerji tasarruflu LED farlar, aynı zamanda hem fonksiyonel hem de göz alıcı. Bu gelişmiş farların hemen altında, ön tampon üzerinde yer alan gündüz sürüş farları, özgün tasarımlarıyla tüm dikkatleri üzerine toplar. Trafikte bir bakışta bir T-Roc’a ait olduğu fark edilen bu eşsiz gündüz sürüş farlarına entegre dönüş sinyalleri, T-Roc’un hareketlerinin trafikteki diğer sürücüler tarafından kolayca fark edilmesini sağlar.

Aynı gelişmiş tasarıma sahip LED stop lambaları, tamamı LED aydınlatma elemanlarından oluşan sinyal, geri vites ve arka sis lambası fonksiyonlarıyla şıklığı güvenlikle buluşturur.

Mobil bağlantı arayüzü, dijital gösterge paneli, yorgunluk tespit sistemi, LED ön farlar, LED gündüz farları, 17 inç alüminyum kulbach jantları bulunmaktadır.

Her ortama uygun bir kombin.

Monotonluğu sevmiyor musunuz? Öyleyse tavan, dikiz aynası ve A sütunu için ek bir renk kombinasyonu seçebilirsiniz. Siyah, Saf beyaz, Kara Meşe veya Parlak kırmızı.… Tercih sizin.

Hangi renk kombinasyonunu seçerseniz seçin, T-Roc’un hiçbir zaman popülerliğini yitirmeyecek modern çizgileri ve hokey sopası formundaki krom tavan çıtası, güneşin ve şehrin tüm ışıklarını üzerine toplar.

-       T-Roc Highline için Siyah, Saf beyaz, Kara Meşe ve Parlak kırmızı.

Hayatın koşturması arkanızda, güneş üzerinizde kalsın.

T-Roc'un tüm tavanı boyunca uzanan ultra geniş panoramik açılır cam tavan, yukarıya ve geriye doğru açılarak tüm dikkatleri üzerine toplar. Tek bir merkezi buton tarafından elektrikli olarak kontrol edilebilen bu panoramik açılır cam tavanın ön yarısı yukarıya doğru kaldırılabilir ya da tamamen açılabilir. Böylece dilediğiniz kadar gün ışığı ve temiz hava, T-Roc'un iç mekanına dolar.

UV filtreli renkli cam ve yüksek kaliteli bir gölgelik, güçlü güneş ışığı altında bile iç mekan sıcaklığını, sizi rahatsız etmeyecek biçimde ayarlamanıza yardımcı olur.

T-Roc jant serisi: İmaj önemlidir.

T-Roc'unuzu kendi zevkinize uygun olarak kişiselleştirebilmeniz için ihtiyacınız olan her şey var. Sportif ve dinamikten, şık ve zarife… Metalik griden gümüşe, mat cilalıdan, parlak elmas kesim modellere, farklı ebatlarda alüminyum alaşımlı jant seçenekleri içinden istediğinizi seçin.

Seçiminiz hangisi olursa olsun jantlarınız, kanıtlanmış Volkswagen sürüş konforuna ve viraj kabiliyetine katkı sağlayacak.

Her yönüyle net çizgiler.

T-Roc'un dinamik tasarımını daha da ön plana çıkarmak isterseniz R-Line Spor Paket, ihtiyacınız olan her şeyi fazlasıyla sunar.

-      Aerodinamik etkinliği artırılmış R-Line ön tampon.

-      Radyatör ızgarasında RLine logosu.

-      Ön çamurluklarda R-Line logoları.

-      Koyu kırmızı LED stop lambaları.

-      Gövde renginde, genişletilmiş kapı altı paneller.

Konfor


İhtiyacınız olan tüm bilgiler, istediğiniz şekilde.

Sürüş sırasında sadece hız ve devir sayaçlarını mı görmek istiyorsunuz? Yoksa detaylı performans verilerini ya da navigasyon haritasını mı..? Peki ya dinlediğiniz müziğin adını..? Tüm bunların hepsine ve daha fazlasına ne dersiniz? Geleneksel analog

göstergelerin fiziksel kısıtlarını tamamen ortadan kaldıran, yüksek çözünürlüklü, esnek, şık ve teknolojik Dijital Gösterge Paneli "Active Info Display" ile istediğiniz bilgi profilini rahatlıkla görüntüleyebilirsiniz.

-      26 cm (10,25") renkli TFT LCD ekran.

-      Çoklu yapılandırma olanağı.

Konfora açılan bir bagaj kapağı. 

T-Roc'ta sunulan Elektrikli Açılır/Kapanır Bagaj Kapağının hemen üzerindeki VW logosundan, sürücü kapısında bulunan buton üzerinden veya uzaktan kumandalı anahtar kullanarak açılması oldukça kolaydır. Bagaj kapağının içine yerleştirilmiş olan diğer bir buton ile işiniz bittikten sonra bagajı kapatmak da bir o kadar pratik...

Üstelik akıllı hafıza fonksiyonuna sahip Elektrikli Açılır/Kapanır Bagaj Kapağının maksimum açılma yüksekliğini, alçak tavanlı garajlar için özel olarak ayarlayabilirsiniz.

En güncel uygulamalar
T-Roc’da!

Akıllı telefon uygulamalarınızı aracınızda güvenli ve rahat bir şekilde kullanmak ister misiniz? App-Connect sayesinde bunu yapmak her zamankinden daha kolay. App-Connect, seçilen uygulamaları ve içeriği doğrudan aracınızda rahatça kullanmanızı sağlar. Böylece müziklere, haberlere, haritalara, sesli kitaplara ve daha birçok sertifikalı uygulamaya erişiminiz inanılmaz derecede kolaylaşır. Volkswagen, güncel akıllı telefonlara bağlanmak için üç arabirim sunar: Apple CarPlay®, Android Auto® ve MirrorLink®.

Apple CarPlay® kapsamında akıllı telefon uyumluluğuna ilişkin bilgi almak için https://www.apple.com/tr/ios/carplay/ adresini, Android Auto®’ya ilişkin bilgi almak için https://www.android.com/intl/tr_tr/auto/ adresini, MirrorLink®’e ilişkin bilgi almak için ise https://mirrorlink.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Eğlence için yoldan şaşmayın.

Güncel trafik durumu hakkında gerçek zamanlı bilgi edinin ve alternatif güzergahları öğrenin. POI hedef arama özelliğini kullanarak rotanız üzerindeki otelleri, benzin istasyonlarını, yeni açılan sinema salonunu ya da en sevdiğiniz İtalyan restoranını bulabilirsiniz. Üstelik tüm bu fonksiyonları birleştiren “Discover Media” navigasyon sistemiyle gelişmiş bir yönlendirme ve üstün ses kalitesi bir arada yer alır.

-      20,3 cm (8") harekete duyarlı renkli dokunmatik TFT LCD ekran.

-      4x20 Watt çıkışlı 8 adet hoparlör.

-      SD kart ve USB girişleri.

Herkes için doğru iklimlendirme.

T-Roc, sıra dışı şıklıkta bir tasarım ile yüksek konfor standartlarının tek vücutta buluşabileceğinin net bir kanıtıdır.

Üst düzey bir iklimlendirme konforu sunan Çift Bölgeli Tam Otomatik Klima "Klimatronik", sürücü ve ön yolcu arasında farklı sıcaklık değerlerinin ayarlanabilmesini sağlar. Üstelik sistemin sahip olduğu teknoloji, bundan daha fazlasını da yapabilir; sürüş hızınız ne kadar düşükse klima o kadar sessiz çalışır. Ön cam silecekleri çalıştırıldığında veya araç geri vitese geçtiğinde sistem otomatik olarak hava sirkülasyon moduna geçer ve tüm istenmeyen kokuları iç mekandan uzak tutar.

Teknoloji

Düşük yakıt tüketimi, yüksek performans.

T-Roc'un motorları güçlü olduğu kadar ekonomik de. Bu nedenle otomobil kullanmayı seven; fakat yakıt tüketimini düşük tutmak isteyenler için T-Roc TSI, mükemmel bir seçenek. 

Turboşarjlı Kademeli Enjeksiyon "TSI" teknolojisi, turbo boşluğuna sahip olmayan, en alt devirlerde dahi devreye girebilen hafif ve etkin bir egzoz turboşarjı ile Volkswagen'in geçmiş FSI motorlarından gelen direkt benzin enjeksiyon sistemini birleştirir. Bu sayede çok daha küçük motor hacimlerinden, çok daha fazla beygir gücü (PS) ve çekiş gücü (Tork) elde edilebilir.

Defalarca Uluslararası Yılın Motoru "Engine of the Year" ödülü kazanan Volkswagen'in efsanevi TSI motorlarını denemeden, yüksek performansı, düşük tüketimle birleştiren gerçek bir modern benzinli motorla karşılaşmamışsınız demektir.

Kapatın ve yakıttan tasarruf edin.

Azı karar, çoğu zarar. Kulağa garip gelebilir ancak bu, Aktif Silindir Yönetimi "ACT" için tam olarak doğru bir yaklaşım. 

Aktif Silindir Yönetimi "ACT", yolculuğunuz sırasında nispeten düşük bir motor gücüne ihtiyacınız olduğunda, sahip olduğu dört silindirden ikisini devreden çıkararak ultra düşük bir tüketim moduna geçer. Merak edilen soru; “ihtiyaç halinde” ne olacağıdır... Cevap; ortalama 11 ms içinde ilgili silindirler sarsıntısız ve hissedilmeden devreye girer şeklinde olacaktır. Bu sayede ortalama %16 daha az yakıt sarfiyatı elde edilebilmektedir. 

Tüm bu olan biteni bir değil iki yerden takip edebilirsiniz: T-Roc'un yol bilgisayarı ekranından ve daha da iyisi giderek düşen yakıt giderlerinden.

Masraflarınızı frenleyin.

Start&Stop Sistemi, T-Roc dururken motoru otomatik olarak stop ettirdiği için yakıttan tasarruf sağlar. Mesela kırmızı ışıkta beklerken... Yeşil ışık yandığında ise motoru tekrar çalıştırmak için frenden ayağınızı kaldırıp gaz pedalına götürmeniz yeterli. 

Start&Stop Sistemi ile birlikte gelen Fren Enerjisi Geri Kazanımı da aynı şekilde otomatik ve etkilidir. Fren pedalına bastığınızda veya motor freni sırasında bir alternatör vasıtasıyla enerji üretilir ve bu enerji de aküde depolanır. Her damla yakıtın hesabınız tutan T-Roc, sizin yanınızda!

Her yönüyle üstün bir şanzıman sistemi.

Konvansiyonel otomatik vites sistemlerinin yüksek yakıt tüketimi, yüksek ağırlık, düşük performans ve yüksek emisyon değerlerinden ibaret olan tüm kötü yönlerini ortadan kaldıran bu kompakt ve hafif şanzıman sistemi ile T-Roc, manuel vitesli modellerden bile daha yüksek performanslı, daha düşük yakıt tüketimine sahip ve daha çevreci.

Güvenlik

Çok mu trafik var? Endişelenmenize gerek yok. 

Adaptif Hız Sabitleyici "ACC", önceden ayarladığınız hız limitini geçmenizi önler¹ ve önünüzde seyreden araçla aranızdaki mesafeyi korumanızı sağlar². Böylece dur-kalk trafikte ilerlerken T-Roc, tamamen otomatik olarak fren yapıp öndeki aracın arkasında durur ve bu araç ilerlemeye başladığında yine otomatik olarak yeniden hareket eder.

Ön Bölge Asistanı “Front Assist” ise radar sensörleri yardımıyla kritik mesafe durumlarını algılar ve T-Roc'un durma mesafesini kısaltmaya yardımcı olur. Hatta acil bir durumda sizin yerinize otomatik olarak fren yapabilir.²

1 Maksimum 210 km/s.
2 Hız limitleri dahilinde.

Park etmek artık çocuk oyuncağı.

Park Asistanı "Park Assist" ile T-Roc, uygun park alanına ideal çizgide park edebilmek için direksiyon kontrolünü tamamen devralır! Size sadece gaz ve fren pedallarını kontrol etmek ve çevreye göz atmak kalır.

-      Ultrasonik sensörler park yerini tarar (maks. 40 km/s hıza kadar).

-      Paralel park yapılırken aracın uzunluğu + 80 cm’lik bir manevra alanı yeterlidir. Park alanından çıkılırken ise önde ve arkada 25 cm’lik boşluk olması gerekmektedir.

-      Dikey park yapılırken önde ve arkada 35 cm’lik boşluk olması gerekmektedir.

Görünmez kazalara karşı aktif koruma.

Kör Nokta Uyarı Sistemi Plus "Blind Spot Detection Plus", yan aynada bulunan LED göstergeler aracılığıyla sizi kör noktalardaki araçlara karşı uyarır.1 Bu sistem, 15 km/s hızın üzerinde ve birlikte sunulan Çapraz Trafik Uyarısı “Rear Traffic Alert” için de geçerlidir. Böylece geri geri bir park alanından çıkarken, çapraz trafikte seyreden bir aracın yaklaşması durumunda tehlike oluşturup oluşturmadığı kontrol edilir ve otonom fren müdahalesiyle olası çarpışmalar önlenebilir.1

1 Hız limitleri dahilinde. Aracı güvenli bir şekilde kullanma sorumluluğu her zaman sürücüye aittir. Sürücü daima destek sistemine müdahale etmeye hazır olmalıdır.

Yorgunluğun sizi ele geçirmesine izin vermeyin.

Otomobil kullanırken yorulduğunuzun farkına varmazsınız. Ancak sürüş tarzınız değişir ve refleksleriniz zayıflar.

T-Roc'da sunulan Yorgunluk Tespit Sistemi "Fatigue Detection", normal sürüş alışkanlığı dışında bir tutum algıladığında, yolculuğa ara verilmesi gerektiğini hem Dijital Gösterge Paneli "Active Info Display" üzerinden görsel olarak hem de sesli olarak sürücüye bildirir. Bu sayede sistem, sürücüye doğru karar vermesi konusunda destek sağlar.

 

Donanım ve Modeller

a1_sportback.jpg

Highline

 • Mobil Bağlantı Arayüzü "AppConnect"
 • Dijital Gösterge Paneli "Active Info Display"
 • Yorgunluk Tespit Sistemi "Fatigue Detection"
 • LED Ön Farlar ve LED Gündüz Sürüş Farları
 • 17" Klumbach Alüminyum Alaşımlı Jantlar

  Formu Doldurun, Sizi Arayalım

  TİCARİ İLETİŞİM VE TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ BİLGİLENDİRME

  Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun gereğince, ticari elektronik ileti; telefon, çağrı merkezleri, faks, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda gerçekleştirilen ve ticari amaçlarla gönderilen veri, ses ve görüntü içerikli iletileri, ifade eder. Ticari elektronik iletiler, alıcılara ancak önceden onayları alınmak kaydıyla gönderilebilir. Bu onay, yazılı olarak veya her türlü elektronik iletişim araçlarıyla alınabilir. Alıcılar diledikleri zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı reddedebilir. Bu kapsamda ticari elektronik ileti gönderimine dair onay verseniz dahi dilediğiniz zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı gönderide yer alan linke girerek her zaman reddedebilirsiniz.

  TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ GÖNDERİMİNE DAİR AÇIK ONAY

  Bu formun onaylanması ile 6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve 15 Temmuz 2015 tarihli 29417 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik kapsamında AVEK OTOMOTİV SERVİS SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ (“AVEK”) tarafından veya bir aracı firma vasıtasıyla tarafıma Kanunlara uygun şekilde, her türlü ürün ve hizmetlere ilişkin çeşitli tanıtım, reklam, promosyon, satış ve pazarlama, kutlama, temenni amacıyla, Şirketiniz veya şirketinizin dahil olduğu şirketler topluluğu şirketlerinin tarafıma eposta, SMS/kısa mesaj, anlık bildirim, sosyal medya ve diğer online reklam ağları, otomatik arama, bilgisayar, telefon, faks, e-posta/mail, bluetooth-diğer kablosuz ağlar ve diğer elektronik iletişim araçları ile ticari elektronik iletiler ve diğer iletiler göndermesine, dilediğim zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı her zaman reddedebileceğime tereddüde yer vermeyecek şekilde bilgi sahibi olarak, aydınlatılmış açık rızam ile onay veriyorum. Yukarıdaki yer alan bilgilendirmeler kapsamında belirtilen izinleri/onayları veriyorsanız, bu hususlardaki kabul, rıza ve onayınızı belirtmek üzere şimdi lütfen “Elektronik İleti Gönderimi Hakkında Bilgilendirme ve Onay Formunu” okudum, onaylıyorum ibareleri yanındaki kutucuk/kutucukları işaretleyerek onayınızı elektronik olarak verebilirsiniz.