Volkswagen Golf-R

Dikkat! Yüksek adrenalin içermektedir.

Segmentine adını veren Golf’ün aslında ne kadar güçlü olabileceğini ilk olarak, tarihe damgasını vurmuş efsane GTI modeliyle görmüştük. Ancak bununla yetinmeyen Volkswagen mühendisleri potansiyel saf gücü, bunun için en uygun altyapılardan birine sahip olan Golf üzerinde ortaya çıkarmanın yeni yollarını geliştirdi. Sonuç; Gelmiş geçmiş en hızlı ve en güçlü Golf! Güncellenen tasarımı, üst sınıf teknolojileri ve zenginleşen ekipman seviyesiyle Golf R'ın son yüzüyle tanışmaya hazır mısınız?

Volkswagen Golf R Araç Teknik Özellikleri

Golf markasının en yeni modellerinden bir tanesi olan Volkswagen Golf R, spor araç sevenler için en güzel seçeneklerden bir tanesidir. En hızlı ve en güçlü Golf olarak piyasaya sürülen Volkswagen Golf R hem iç tasarımı ile görenleri kendine hayran bıraktıran bir modeldir. Bunun yanı sıra hem teknoloji hem de donanımı ile aynı zamanda dış tasarımı ile en sevilen Volkswagen modellerinin başlarında gelmektedir. Hem spor otomobil sevenler hem de modern tasarımdan vazgeçmeyenler için en güzel tercihlerden olan Volkswagen Golf R, Volkswagen’den vazgeçemeyenler için yeni bir alternatif olarak müşterilerin beğenisine sunulmaktadır.

Dıs Tasarımı

LED gündüz farları ve LED farları ile aydınlatma performansı çok yüksek olan Golf R modelinin dış tasarımı oldukça dikkat çekmektedir. Viraj farları siyah çerçevelidir. Tampon tasarımının spor olması ve R serisine özel olan parlak siyahlı radyatör ızgarası otomobilin güzelliğine güzellik katmaktadır. Aerodinamik yapısının akıllı tasarımı ilk kez bu modelde üretilmiştir. 19 inç jantları bulunmaktadır. Jantları metal alaşımlıdır ve R logosu ile süslenmiştir. Otomobilin arka tarafının iki ucunda da çift uçlu egzoz borusu bulunmaktadır. Araç arka profilden yarış arabalarına benzer bir tasarıma sahiptir.

Volkswagen Golf R dört tekerlekten çekiş sistemine sahiptir. Ön ve arka akslar kusursuz gücü kontrol etmektedir. 300 milisaniyede bir vitesten diğerine geçebilmektedir. Panoramik açılır cam tavanı bulunmaktadır.

Motor Teknik Bilgiler

R 2.0 TSI 300 PS 7 ileri DSG motora sahiptir. Motor tipi 4 silindir 16 V TSI benzinli motoru bulunmaktadır. Motor hacmi 1984 cm3’tür. Maksimum gücü 221 (300) kw (ps) / 5500 – 6500 dv / dk olmakta iken, maksimum torku ise 400 Nm / 2000 – 5200 dv / dk olmaktadır. Elektronik kontrollü direkt enjeksiyonu bulunmaktadır. Vites kutusu ise 7 ileri DSG olmaktadır.

Araç boyutları

Volkswagen Golf R genişliği 1799 milimetre, aks mesafesi 2626 milimetre, yüksekliği 1465 milimetredir. Aracın boş ağırlığı 1505 kilogram gelmektedir. Uzunluğu isie 4263 milimetredir. Volkswagen Golf R yakıt tankı 55 litredir. Dönme çağı 10900 milimetre olan aracın bagaj kapasitesi 343 litredir.

Hızlanmalar

Volkswagen Golf R 0 kilometreden 100 kilometreye 3.3 ile 4.7 saniyede çıkmaktadır. Maksimum hızı ise 250 kilometredir.

Yakıt Tüketimi

Şehir içinde 100 kilometre için 8,2 litre yakıt tüketmektedir. Bu rakam şehir dışında 100 kilometre için 6,6 litre olmaktadır. Genel yakıt tüketimi 100 kilometre için 7,2 litreolan otomobilin CO2 emisyonu ise 164 g / km olmaktadır.

Araç Renkleri

Volkswagen Golf R renkleri; opak saf beyaz, opak tornado kırmızı, metalik Atlantik mavi, metalik indiyum grisi, metalik yarış mavisi, sedefl oryx beyazı ve sedefli deirn siyah renkleridir.

İç Tasarımı

Volkswagen Golf R deri direksiyonu dikkat çekmektedir. Deri olmasının yanı sıra çok fonksiyonludur. Vites kumandaları DSG şanzımanı da kontrol edebilmektedir. Spor koltuklar ve dekoru ile görenleri büyülemektedir. Alcantara yan koltuk destekleri bulunmaktadır. Spor koltukları oldukça kalitelidir. Koltuklarda kumaş dışında deri seçeneği de bulunmaktadır. Modern gri ve antrasit renkler ile tasarlanabilmektedir. Siyah tavan kaplaması bulunmaktadır. Kuman Machine Interface bulunmaktadır. Ekrana dokunmadan geçiş yapmaya olanak sağlamaktadır. 9.2 inçlik renkli ekranı bulunmaktadır. Ekran aynı zamanda dokunmatiktir. Navigasyon sistemi discover pro olmaktadır. Yenilikçi sport HMI olmaktadır. Orta konsolda bilgi ve eğlence sistemi bulunmaktadır.

Volkswagen Golf R direksiyondan vites değiştirme imkanı sunmaktadır. Ön koltukların arka kısımlarında R logosu bulunmaktadır. Race kumaş koltuk döşemeleri vardır. Yan koltuk desenler ise alcantara olmaktadır. Kristal grisi dikişler bulunmaktadır. İç mekanın atmosferi çok güzel bir görünümdedir. Deri seçeneği de olan koltukların başlıkları carbon style olmaktadır. Yan koltukların iç kısımları da aynı şekildedir. Gri ve antrasit renklerin hakim olduğu iç mekan konforu ile de dikkat çekmektedir. Panoramik cam tavanı sayesinde iç mekanı daha geniş göstermektedir. Cam tavan isteğe bağlı yapılmaktadır.

Adaptif şasi kontrolü bulunmaktadır. Konfor ve sportif sürüşü birleştirmektedir. Volkswagen Golf R sürüş profilleri farklı farklı bulunmaktadır. Adrenalin sevenler için ve yarış pistlerinde otomobil sürme hissini yaşamak isteyenler için bu otomobil en güzel seçeneklerden bir tanesidir.

Donanım ve Modeller

golf_r.jpg

R

 • 4MOTION 4 tekerlekten çekiş sistemi
 • Adaptif şasi kontrolü "DCC" ve sürüş profili seçme
 • 18" Cadiz alüminyum alaşım jantlar, 225/40 R18 lastikler
 • LED "High" stop lambaları ve dinamik arka sinyal lambaları
 • Dijital gösterge paneli "Active Info Display"

  Formu Doldurun, Sizi Arayalım

  TİCARİ İLETİŞİM VE TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ BİLGİLENDİRME

  Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun gereğince, ticari elektronik ileti; telefon, çağrı merkezleri, faks, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda gerçekleştirilen ve ticari amaçlarla gönderilen veri, ses ve görüntü içerikli iletileri, ifade eder. Ticari elektronik iletiler, alıcılara ancak önceden onayları alınmak kaydıyla gönderilebilir. Bu onay, yazılı olarak veya her türlü elektronik iletişim araçlarıyla alınabilir. Alıcılar diledikleri zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı reddedebilir. Bu kapsamda ticari elektronik ileti gönderimine dair onay verseniz dahi dilediğiniz zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı gönderide yer alan linke girerek her zaman reddedebilirsiniz.

  TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ GÖNDERİMİNE DAİR AÇIK ONAY

  Bu formun onaylanması ile 6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve 15 Temmuz 2015 tarihli 29417 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik kapsamında AVEK OTOMOTİV SERVİS SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ (“AVEK”) tarafından veya bir aracı firma vasıtasıyla tarafıma Kanunlara uygun şekilde, her türlü ürün ve hizmetlere ilişkin çeşitli tanıtım, reklam, promosyon, satış ve pazarlama, kutlama, temenni amacıyla, Şirketiniz veya şirketinizin dahil olduğu şirketler topluluğu şirketlerinin tarafıma eposta, SMS/kısa mesaj, anlık bildirim, sosyal medya ve diğer online reklam ağları, otomatik arama, bilgisayar, telefon, faks, e-posta/mail, bluetooth-diğer kablosuz ağlar ve diğer elektronik iletişim araçları ile ticari elektronik iletiler ve diğer iletiler göndermesine, dilediğim zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı her zaman reddedebileceğime tereddüde yer vermeyecek şekilde bilgi sahibi olarak, aydınlatılmış açık rızam ile onay veriyorum. Yukarıdaki yer alan bilgilendirmeler kapsamında belirtilen izinleri/onayları veriyorsanız, bu hususlardaki kabul, rıza ve onayınızı belirtmek üzere şimdi lütfen “Elektronik İleti Gönderimi Hakkında Bilgilendirme ve Onay Formunu” okudum, onaylıyorum ibareleri yanındaki kutucuk/kutucukları işaretleyerek onayınızı elektronik olarak verebilirsiniz.