Audi Q5

Her türlü arazi için yaratıldı. Audi Q5.

Hiçbir şeyi şansa bırakmayın. Konu ister konfor ister stil ya da dinamikler olsun Audi Q5 ilk andan itibaren beğeninizi kazanacaktır. Etkileyici görünüm, güçlü çekiş ve öncü teknoloji. Seçenekleriniz işte böylesine çok yönlü. Her gün yeni bir biçimde - Audi Q5 ile.

Her türlü arazi ortamında mükemmel bir sürüş deneyimi sunan Audi Q5 performansı dışında etkileyici görünümü ile de dikkat çekmektedir. Bu denli performans gösteren mükemmel aracın teknik özellikleri ise şu şekildedir.

Motor

2.0 TDI motoru olan Audi Q5, 0 kilometreden 100 kilometreye saatte 7,9 saniyede erişebilmektedir. Q5 modelinin donanım serisi dynamic, yakıtı disel ve motoru ise Dynamic 40 TDI quattro S tronic olmaktadır. Dört tekerlekten çekiş sistemi bulunmaktadır. kaygan yollarda güvenli bir şekilde kullanılabilmektedir. Kayma ve benzeri tehlikeler ile karşılaşılmaz. Güç %40 ön aksa, %60 arka aksa gitmektedir. Gerektiğinde tekerlek patinajı gibi durumlara engel olabilmek için ön aksa %70’i, arka aksa ise %85’i gitmektedir.

Yakıt Tüketimi

Audi Q5 şehir içinde 100 kilometre için 5,9 litre yakıt tüketmektedir. Şehir dışında ise 100 kilometre için bu rakam 5,3 litre ile 5,2 litre arasında değişmektedir. Ortalama yakıt tüketimi 100 kilometre için 5,5 litre olmaktadır. Audi Q5’in CO2 emisyon hacmi ise 146 – 144 g / km’dir. 2019 yılında gerçekleşen WLTP’den sonra yani testten sonra bu rakamlar ortalama 100 kilometre için 7,7 ile 7,1 litre arası olarak değişmiştir. CO2 emisyonu ise testten sonra 201 ile 187 g / km arasındadır.

Jantlar

Otomobilin jantları 10 kol tasarımlıdır. Hafif döbülmüş olan jantların ebatı ise 8J * 17 olmaktadır. Lastikleri 235 / 65 R17’dir. Araç içerisinde lastik tamir kiti bijon kilidi ve lastik basınç sensörü bulunmaktadır. Jantlar ve lastik seçiminde 18, 19 ve 20 inç ebatlarda seçenekler bulunmaktadır. lastik ebatına göre dilediğiniz jant tasarımını seçebilirsiniz.

Farlar

Xenon farları bulunan Audi Q5, arka farları LEDtir. Dinamik far sistemi sayesinde mesafe otomatik olarak uyarlanabilmektedir. Gündüz farları da bulunmaktadır. Farlar uzaktan kolayca fark edilebilmektedir.

Dış Tasarım

Audi Q5 tavanı spoyler olmaktadır. Tavan çıtası siyah renklidir. Siyah cam çerçevesi bulunmaktadır. yan ve arka camları ısı yalıtımlıdır. Bagaj bölümü kumandalıdır. Eller dolu olduğunda ayak ile de bagaj açılabilmektedir. Gövde renk seçenekleri opak olarak parlak siyah, ibis beyaz, quantum grisi ve turbo mavi şeklindedir. Metalik renklerde ise, azores green metalic, metalik floret gümüş grisi, metalik glacier beyazı, java Brown metallic, metalik manhatan gri, metalik matador kırmızı, metalik muson grisi, metalik ayışığı mavisi, metalik mutos siyahı ve metalik navara mavisidir. Sedefli renklerde sedefli daytona gri renki bulunmaktadır. Bu renkler dışında Audi exclusive renk seçenekleri arasından kişiye özel renkler de seçilebilmektedir.

Koltuklar

Arka yan koltuklarda çocuk koltuğu hazırlığı bulunmaktadır. Arka koltuklar katlanabilmektedir. Arka koltuklar katlandığında bagaj kapasitesi 1550 litreye kadar çıkmaktadır. Koltuk döşemeleri synonym döşeme kumaştır.

İç Tasarım

İç tavanı kumaş olan Audi Q5’in iç dekoru ise monometaliktir. Kapılarının eşi kaplamaları alüminyumdur.

Konfor

Direksiyon 3 kollu, çok fonksiyonlu ve spor deri kaplamalıdır. Direksiyonun tiptronic kumandası bulunmaktadır. Yan aynalar ısıtmalıdır ve elektrikle ayarlanabilmektedir. İç dikiz aynası elektrokromdur. 2 bölgeli otomatik kliması bulunmaktadır. immobilizer sistem vardır. Araç içerisinde bardak tutucular da bulunmaktadır.

Bilgi ve Eğlence Sistemleri

MMI radio plus bulunmaktadır. sürücü bilgilendirme sistemi vardır. Navigasyonu, 8 pasif hoparlörü, bluetooth’u bulunmaktadır. 12,3 inç ekranı bulunmaktadır. işletim sistemi son derece basit ve kullanışlıdır.

Asistan Sistemler

Hız limitleyicisi bulunmaktadır. Süspansiyonu dinamiktir. İlk yardım seti ve reflektör bulunmaktadır. sürücü ve ön koltuk için tam boy hava yastığı bulunmaktadır.

Araç Boyutları

Aracın uzunluğu 4663 milimetredir. İki teker arası mesafe 2819 milimetredir. Ön tekerlekten en öne 899 milimetre, arka tekerlekten en arkaya ise 945 milimetre bulunmaktadır.

Sürüş Teknolojileri

Start – stop sistemi, enerji geri kazanımı, tiptronic, S tronic, common rail sistemi, multitronic, verimlilik programlı sürücü bilgi sistemi, audi valvelift sistemi, hibrit alüminyum yapı, uyarlamalı hız sabitleme sistemi, Audi space frame, TDI temiz dizel, dinamik sıkışıklıktan kaçınma sistemi, audi space frame, ekonomik güzergah rehberliği, bionik ve audi g-tron.

Audi Q5 Alınabilecek Paketler

Donanım seri seçenekleri sport ve design olmaktadır. S line dış görünüm paketi, navigasyon paketi, prestige paket, audi exclusive titanyum siyah stil paketi alınabilecek paketler arasındadır.

Donanım ve Modeller

q5.jpg

Q5

    Formu Doldurun, Sizi Arayalım

    TİCARİ İLETİŞİM VE TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ BİLGİLENDİRME

    Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun gereğince, ticari elektronik ileti; telefon, çağrı merkezleri, faks, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda gerçekleştirilen ve ticari amaçlarla gönderilen veri, ses ve görüntü içerikli iletileri, ifade eder. Ticari elektronik iletiler, alıcılara ancak önceden onayları alınmak kaydıyla gönderilebilir. Bu onay, yazılı olarak veya her türlü elektronik iletişim araçlarıyla alınabilir. Alıcılar diledikleri zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı reddedebilir. Bu kapsamda ticari elektronik ileti gönderimine dair onay verseniz dahi dilediğiniz zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı gönderide yer alan linke girerek her zaman reddedebilirsiniz.

    TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ GÖNDERİMİNE DAİR AÇIK ONAY

    Bu formun onaylanması ile 6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve 15 Temmuz 2015 tarihli 29417 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik kapsamında AVEK OTOMOTİV SERVİS SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ (“AVEK”) tarafından veya bir aracı firma vasıtasıyla tarafıma Kanunlara uygun şekilde, her türlü ürün ve hizmetlere ilişkin çeşitli tanıtım, reklam, promosyon, satış ve pazarlama, kutlama, temenni amacıyla, Şirketiniz veya şirketinizin dahil olduğu şirketler topluluğu şirketlerinin tarafıma eposta, SMS/kısa mesaj, anlık bildirim, sosyal medya ve diğer online reklam ağları, otomatik arama, bilgisayar, telefon, faks, e-posta/mail, bluetooth-diğer kablosuz ağlar ve diğer elektronik iletişim araçları ile ticari elektronik iletiler ve diğer iletiler göndermesine, dilediğim zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı her zaman reddedebileceğime tereddüde yer vermeyecek şekilde bilgi sahibi olarak, aydınlatılmış açık rızam ile onay veriyorum. Yukarıdaki yer alan bilgilendirmeler kapsamında belirtilen izinleri/onayları veriyorsanız, bu hususlardaki kabul, rıza ve onayınızı belirtmek üzere şimdi lütfen “Elektronik İleti Gönderimi Hakkında Bilgilendirme ve Onay Formunu” okudum, onaylıyorum ibareleri yanındaki kutucuk/kutucukları işaretleyerek onayınızı elektronik olarak verebilirsiniz.