Audi A7

Tüm duyularıyla yarına hazır. Yeni Audi A7 Sportback.

Karakteristik bir tasarıma sahip ve kolayca ayırt edilen A7 Sportback. Geniş tek çerçeveli ön kısım sayesinde daha dikkat çekici ışık tasarımına sahip yeni Audi A7 Sportback, coupé tasarımındaki silüeti ve heykelsi arka tasarımı sayesinde markanın devrimsel tasarım anlayışının bir elçisidir. Bu tasarım, aynı zamanda tarihi quattro genlerini de taşımaktadır. Tıpkı insanın kendisini yeniden keşfetmesi gibi.

Audi A7 karakteristik bir tasarımda olması sebebi ile kendisini her yerde belli etmektedir. Ön kısmı oldukça geniştir. Audi A7 Sportback olarak tek modeldedir. Cuupe tasasrımı ile spor sevenlerin ilgisini üzerine toplamaktadır.

Audi A7 Teknik Özellikler

Yakıt Tüketimi

Şehir içinde 10 kilometre için 5,3 ile 5,0 litre arası, şehir dışında ise 100 kilometre için 4,6 ile 4,1 kilometre arasında yakıt tüketmektedir. Ortalama yakıt tüketimi ise 4,8 ile 4,4 kilometre arasındadır. Bu rakamlar 100 kilometre içindir. CO2 emisyon hacmi ise 127 ile 117 g / km arasında olmaktadır. 2019 yılı için test aşamasından sonra yani WLTP’den sonra yakıt tüketimi ise 100 kilometre için ortalama 6,2 ile 5,5 litre arasında değişmektedir. CO2 emisyonu ise 163 ile 143 g / km arasında farklılık göstermektedir.

Jantlar

Janlar alüminyum alaşımlıdır. 10 kol Y tasarımlı olan jantların lastik ebatları ise 245 / 45 R19 olmaktadır. 10 kol türbün tasarımlarda ise lastik ebatları 225 / 55 R18 olarak değişmektedir. 5 kol dinamik tasarımlılarda ise lastik ebatları 245 / 45 R19 olmaktadır. 5 kol V tasarımlar lastik ebatları 255 / 40 R20 olurken, 5 çift kol V tasarımlı olanlarda ise lastik ebatları 255 / 40 R20’dir. İçerisinde lastik tamir kidi, yedek lastik, kilitli bijonlar ve gevşek uyarı sistemi, lastik basınç sensörü plus, kriko ve alet alet çantası da bulunmaktadır.

Farlar

Audi A7 led farları bulunmaktadır. Led farlar lazer ışığı da sahiptir. HD Matrix led far seçeneği da bulunmaktadır. Arka farları led özelliğindedir. Uzun far asistanı ve far yıkama sistemi bulunmaktadır. gündüz farları da mevcuttur.

Dış Tasarımı

Arka spoyler elektriklidir. Yan aynalar gövde ile aynı renktedir. İsteğe bağlı olarak yan aynalar siyah renkte yapılabilmektedir. Model yazısı isteyen kullanıcılar içinden iptal edilebilmektedir. Aynı şekilde teknoloji yazısı da iptal edilebilmektedir. Parlaklık paketi bulunmaktadır.

Tavan ve Camları

Panoramik cam tavanı bulunmaktadır. ön camlar isteğe bağlı olarak iklim kontrollü ve ısıtmalı yapılabilmektedir. Hem sürücü hem ön yolcu için güneşlik bulunmaktadır. ön tarafta bulunan güneşlikler isteğe bağlı kaydırılabilir yapılabilmektedir. Yan camlarda akustik izolasyon yapılabilmektedir. Yan ve arka camlar ısı yalıtımlıdır. Güneşlik her cam için mevcuttur. Arka ve arka yan camlar karartmalı yapılabilmektedir. Cam silecekleri adaptif olarak uygulanabilmektedir.

Koltuklar

Audi A7 ön koltuklar sportif ya da s sportif olarak seçilebilmektedir. Renk seçenekleri oldukça geniştir. Ön koltuklarda elektrikli bel desteği bulunmaktadır. isteğe bağlı ön koltuklar havalandırılmalı ya da havalandırma ile birlikte masaj fonksiyonlu da yaptırılabilmektedir. Ön koltuk ısıtmalıdır. Ön koltukta kol dayamak için aparat bulunmaktadır ve bu ayarlanabilmektedir. İsteğe bağlı ön koltuğa ayarlanabilir kafalıklar koyulmaktadır. Sürücü koltuğunda hafıza fonksiyonu bulunmaktadır. arka koltuklar katlanabilir şekilde yapılabilmektedir.

İç Tasarım

Deri paketi bulunmaktadır. deri paketinin içerisinde konsol üstü, kapı içi kol dayamaları dahildir. İsteğe bağlı full deri paketi de alınabilmektedir. İç tavan kumaş ile kaplıdır. İsteğe bağlı siyah ile kaplanabilmektedir. Kapı eşik çıtaları alüminyumdur. Ön ve arka tarafta velür paspaslar bulunmaktadır. Koltuk döşemesi Milano deri döşemedir. İsteğe bağlı değiştirilebilmektedir. 3 kollu çok fonksiyonlu ve spor deri direksiyonu bulunmaktadır. direksiyonda tiptronic kumanda da mevcuttur. Direksiyon simidinin yükseklik ve derinlik ayarı bulunmaktadır.

Işık

İç aydınlatması kontur ya da ambiyans paketi olmaktadır.

Konfor

Yan aynalar otomatik karartma özelliğine sahiptir. Ayrıca elektrikli ayarlama özelliği bulunmaktadır. Isıtmalıdır ve hafızalıdır. Otomatik kliması bulunmaktadır. Klima iki bölgelidir. İsteğe bağlı 4 bölgeye çıkartılabilmektedir. Bagaj kapağı elektrik ile açılıp kapanabilmektedir. İmmobilizer ve akıllı anahtar mevcuttur.

Eğlence ve Bilgi Sistemi

MMI radio plus bulunmaktadır. Sürücü bilgilendirme sistemi renkli ekrandır. Pasif hoparlörü ve audi müzik arayüzü bulunmaktadır. DVD sürücü ve Audi phone box da mevcuttur.

Asistan Sistemleri

Geri görüş kamerası bulunmaktadır. Önde de arkada da park mesafe sensörü vardır. Çok fonksiyonlu kamerası ve hız sabitleme sistemi bulunmaktadır.

Güvenlik Özellikleri

Hız sınırlayıcısı bulunmaktadır. Süspansiyon dinamiktir. İsteğe bağlı spor olarak da değiştirilmektedir. Emniyet kemeri ikazı bulunmaktadır. Hem sürücü hem de ön yolcu için hava yastığı vardır.

Donanım ve Modeller

a7_sportback.jpg

A7 Sportback

Formu Doldurun, Sizi Arayalım

TİCARİ İLETİŞİM VE TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ BİLGİLENDİRME

Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun gereğince, ticari elektronik ileti; telefon, çağrı merkezleri, faks, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda gerçekleştirilen ve ticari amaçlarla gönderilen veri, ses ve görüntü içerikli iletileri, ifade eder. Ticari elektronik iletiler, alıcılara ancak önceden onayları alınmak kaydıyla gönderilebilir. Bu onay, yazılı olarak veya her türlü elektronik iletişim araçlarıyla alınabilir. Alıcılar diledikleri zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı reddedebilir. Bu kapsamda ticari elektronik ileti gönderimine dair onay verseniz dahi dilediğiniz zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı gönderide yer alan linke girerek her zaman reddedebilirsiniz.

TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ GÖNDERİMİNE DAİR AÇIK ONAY

Bu formun onaylanması ile 6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve 15 Temmuz 2015 tarihli 29417 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik kapsamında AVEK OTOMOTİV SERVİS SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ (“AVEK”) tarafından veya bir aracı firma vasıtasıyla tarafıma Kanunlara uygun şekilde, her türlü ürün ve hizmetlere ilişkin çeşitli tanıtım, reklam, promosyon, satış ve pazarlama, kutlama, temenni amacıyla, Şirketiniz veya şirketinizin dahil olduğu şirketler topluluğu şirketlerinin tarafıma eposta, SMS/kısa mesaj, anlık bildirim, sosyal medya ve diğer online reklam ağları, otomatik arama, bilgisayar, telefon, faks, e-posta/mail, bluetooth-diğer kablosuz ağlar ve diğer elektronik iletişim araçları ile ticari elektronik iletiler ve diğer iletiler göndermesine, dilediğim zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı her zaman reddedebileceğime tereddüde yer vermeyecek şekilde bilgi sahibi olarak, aydınlatılmış açık rızam ile onay veriyorum. Yukarıdaki yer alan bilgilendirmeler kapsamında belirtilen izinleri/onayları veriyorsanız, bu hususlardaki kabul, rıza ve onayınızı belirtmek üzere şimdi lütfen “Elektronik İleti Gönderimi Hakkında Bilgilendirme ve Onay Formunu” okudum, onaylıyorum ibareleri yanındaki kutucuk/kutucukları işaretleyerek onayınızı elektronik olarak verebilirsiniz.