Audi A4

Tekstilkent: 0212 4402525

Çanakkale: 0286 4402525

Audi A4 iki farklı model ile piyasaya sunulmuştur. Bunlardan bir tanesi Yeni A4 Avant, diğeri ise Yeni A4 Sedan olmaktadır. İki modelin özelliklerinin farklı olması sebebiyle ayrı incelenmesi daha doğrudur.

Yeni Audi A4 Avant

Yakıt Tüketimi

Ortalama yakıt tüketimi 100 kilometre için 6,9 ile 5,0 litre arasında değişmektedir. Birleşik CO2 emisyonlar ise 157 ile 128 g / km şeklindedir.

 • Sportif bir model olan Audi A4 Avant, sportif olmasının yanı sıra teknolojik olarak da son derece başarılıdır. İç dekoru dijitalleşmesi sebebi ile daha farklı bir tasarım olarak karşımıza çıkmaktadır. Kargo kapasitesi ise oldukça geniştir.
 • 495 litre bagaj kapasitesi bulunmaktadır. Koltuklar katlanabilirdir. Koltuklar katlandığında bagaj kapasitesi 1495 litreye çıkmaktadır. Elektrikli bagaj bölmesi kapağı bulunmaktadır. bu kapak kumanda ile yönlendirilmektedir. Bagaj ray sisteminde teleskopik direk bulunmaktadır. bu direk bagajın daha sağlam olmasını sağlamaktadır. Kapı kollarında sensör bulunmaktadır. bu sensörler tüm kapıları kitleyebilmekte ya da açabilmektedir. Bunun için anahtarın yanınızda olması gerekmektedir.
 • Dokunmatik teknolojiye sahiptir. Sanal kokpit vardır. Dijital göstergesi bulunmaktadır. ekran boyutu 12,3 inç olmaktadır. Hız, motor devri ve çok sayıda önemli işlev bu ekranda görüntülenmektedir. Aynı zamanda ekran HD çözünürlüğe sahiptir. Akıllı telefonlar ile bu ekrana bağlanılabilmektedir.

Motor Seçenekleri

Benzinci 2.0 TFSI, 110 kW 150 hp, 140 kW 190 hp ve 180 kW 245 hp seçeneklerine sahiptir. Çekiş ve sürüş sistemleri son teknoloji ile hazırlanmıştır. Dizel olan araçlarda ise 2.0 TDI motor 140 kW 190 hp ve 3.0 TDI 170 kW 231 hp seçeneklerine sahiptir. 12 voltluk yarı hibrit özelliği bulunmaktadır. ayrıca Li-on akü ve kayışlı marş motoru özellikleri bulunmaktadır.

 • Sürücü asistan sistemi bulunmaktadır. bu sistem sayesinde şerit çizgileri, öndeki araçlar, binalar gibi birçok dış etken algılanmaktadır. Soldan gelen araçları da algılayan bu sistem sayesinde kritik frenleme önlemi bulunmaktadır.
 • Aydınlatma tasarımı çok iyidir. LED farları bulunmaktadır. Bu aydınlatma sayesinde gün ışığı gibi aydınlatma sağlanmaktadır. Araç kilitlendiğinde ya da açıldığında farlar ışık vermektedir.
 • 12 farklı renk seçeneği mevcuttur. Beyazdan kırmızıya çok farklı renklerde tasarlanmıştır.

Audi A4 Sedan PI

Yakıt Tüketimi

Yakıt tipi diesel schwefelfrei olmaktadır. Şehir içi yakıt tüketici 100 kilometre için 5,1 ile 4,8 litre arasında değişmektedir. Şehir dışında ise 100 kilometre için 4,3 ile 3,9 litre arasında yakıt tüketmektedir. Ortalama yakıt tüketimi 100 kilometre için 4,6 ile 4,2 litre arasında değişiklik göstermektedir. CO2 emisyon hacmi; 120 – 111 g / km’dir. Emisyon sınıfı ise; Euro 6d – TEMP – EVAP – ISC olmaktadır. WLTP’den sonra ise 2019 testine göre yakıt tüketimi ortalama 100 kilometre için 5,9 ile 5,2 litre arasında değişmekte, CO2 emisyonu ise 156 – 136 g / km arasında olmaktadır.

 • Göz alıcı bir tasarıma sahiptir. İç mekanı ve dijital özellikleri ile çok fazla tercih edilmektedir.
 • Motor gücü

1968 c3 silindire sahiptir. Azami güç seviyesi 140 (190) / 3800 – 4200 hp / dd olmaktadır. Azami tork Nm / dd ise 400 / 1750 – 3000 Nm / dd olmaktadır. Emisyon sınıfı EU6’dır.

Çekiş Sistemi

7 ileri S tronic şanzımana sahiptir.

 • Aracın ağırlığı 1565 kilogramdır. Tavan yük kapasitesi ise 90 / 80 kilogramdır. Aracın römork ağırlığı ise,  750 kilogramdır. %12 eğimde 1700 kilogram, %8 eğimde ise 1900 kilogram gelmektedir.
 • Aracın depo hacmi 54 litredir.
 • Araç azami olarak saatte 210 kilometre hız yapabilmektedir. Hızlanması ise 0 – 100 km / s için 7,7 saniye olmaktadır.
 • İç mekanı şık tasarlanmıştır. Aracın genişliği ön plana çıkartmak amaçlı bir tasarım düşünülmüştür.

Audi A4 modelleri son teknolojiye uygun olarak tasarlanmış ve piyasaya sürülmüştür. Araç özellikle güvenlik sistemi açısından son derece donanımlıdır. Sürüş görevini yerine getirmek yine de asıl sürücünün görevi olmaktadır. Audi A4 modelleri hem genişlik, hem teknoloji, hem konfor, hem de estetik açıdan son derece özenle tasarlanmıştır. Konfordan vazgeçmeyen ve aynı zamanda güvenli bir yolculuk yapmak isteyenler için en ideal modellerden bir tanesidir. Dijital anlamda son teknoloji ile tasarlanmış olması sebebi ile sürücüye bilgi veren birçok özelliği de bulunmaktadır.

Sportif bir ifade. Audi A4.

Yeni bir tasarım tarzı ve neredeyse tamamen yeni ön yüzü sayesinde Audi A4 Sedan’ın sportif karakteri her zamankinden daha da fazla etkin: göz alıcı ve estetik olduğu kadar dinamik ve güçlü bir görünüm. Yüksek kaliteli ve işlevsel tasarımlı bir iç mekan, dijitalleşme, bilgi-eğlence ve sürücü asistan sistemleri ve güçlü motorlar konularında yenilikçi teknolojiler ile aracın özellikleri tamamlanmaktadır.

Cömert ve yüksek kaliteli iç mekan

Audi A4 Sedan’ın iç mekanında son derece geniş bir alan ve aydınlığı ve genişliği en üst seviyeye çıkarmak için özel olarak tasarlanmış bir düzenleme deneyimleyeceksiniz. Örneğin, sürekli hava jeti şeridi aracın genişliğini ön plana çıkartırken, bu şeridin üstündeki krom şerit uygulaması sayesinde yüksek kaliteli bir tasarım vurgusu ortaya çıkmakta. Orta konsoldaki geniş saklama bölmesi pratik bir saklama alanı sunuyor. Standart iç aydınlatma, duyusal amaçlar için ön tarafta kullanabileceğiniz okuma lambaları içerir. İsteğe bağlı takılan Ambiyans aydınlatma paketlerinden biri ile sizi daha da iyi hissettiren bir atmosfer yaratırsınız. Audi A4 Sedan’ın özelliklerinden bir diğeri de modüler hat konseptimizdir. Bu konsept size, yapılandırmada daha fazla esneklik sunar - böylece farklı tasarım paketlerini aracın iç ve dış tasarımında bir araya getirebilirsiniz.

Trend belirleyen teknolojiler

Dokunmatik ve doğal dil etkileşimine sahip sezgisel kullanım konsepti sayesinde Audi A4 Sedan size büyük bir kullanım kolaylığı sunar. Dijital gösterge paneli Audi sanal gösterge plus gibi opsiyonel teknolojiler için bilgi-eğlence sistemi seçiminizi yapın. Tam önünüzde yer alan 12,3 inç ekran, hız ve motor devri de dahil olmak üzere önemli işlevleri net ve tam HD çözünürlükte görüntüler. Audi connect tuşu¹ ve Audi phone box¹ gibi isteğe bağlı özellikler, akıllı telefonunuzu araca entegre eder.

Güçlü motorlar

Audi A4 Sedan için farklı motor seçenekleri¹ sunuyoruz. Benzinli 2.0 TFSI motor, 110 kW (150 hp), 140 kW (190 hp) veya 180 kW (245 hp) seçenekleri olarak mevcuttur. İkinci model, sürüş koşulları gerektirdiğinde quattro dört tekerlekten çekiş sistemini sadece birkaç mili saniyede etkinleştiren ultra teknolojiye sahiptir ve ideal çekiş ve sürüş dinamikleri sağlar. Dizel motorlu 2.0 TDI motor 140 kW (190 hp) güce sahipken, daha gelişmiş bir motor olan 3.0 TDI, 170 kW (231 hp) güç üretmektedir. Bu motor modellerinden bazılarında, kayışlı marş motoru alternatörü ve Li-ion akü ile donatılmış 12 volt’luk yarı hibrit sistemi bulunur. Bu teknoloji, yelken modu olarak da adlandırılan, sürüş sırasında motorun kapatılmasını sağlar. Bu sayede yakıt tüketimi azaltılır. (Bahsedilen motor seçenekleri ülkelere göre değişiklik gösterebilir.) ¹ Ortalama yakıt tüketimi*: 6,8-4,9 l/100 km; Ortalama CO₂ emisyonları*: 155-125 g/km.

Arkaplan Asistanları

Audi A4 Sedan’ı kullanırken sürücü asistan sistemlerinden⁵ yararlanın. Şehir içi sürüş asistanı paketi gibi farklı özelliklere sahip isteğe bağlı önceden yapılandırılmış paketler arasında seçiminizi yapın. Park yardım plus ve geri görüş kamerası dahil olmak üzere şehir içi trafiğine yönelik sistemleri birleştirir. Bu paketin bir parçası olan çıkış uyarısı, arkadan yaklaşan diğer sürücüleri tespit eder ve gerektiğinde kapıyı bir LED sinyaliyle açarak sizi uyarır. Audi A4 Sedan’da, standart olarak Audi pre sense city ile donatılmıştır. Bu özellik, fren pedalının titreme ihtimali de dahil olmak üzere, sizi, 85 km/sa hızlara kadar olan olası çarpışma tehlikelerinde, görsel ve sesli olarak uyarır.

Donanım ve Modeller

a4_sedan.jpg

A4 Sedan

a4_avant.jpg

A4 Avant

a4_allroad_quatro.jpg

A4 allroad quattro

Formu Doldurun, Sizi Arayalım

TİCARİ İLETİŞİM VE TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ BİLGİLENDİRME

Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun gereğince, ticari elektronik ileti; telefon, çağrı merkezleri, faks, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda gerçekleştirilen ve ticari amaçlarla gönderilen veri, ses ve görüntü içerikli iletileri, ifade eder. Ticari elektronik iletiler, alıcılara ancak önceden onayları alınmak kaydıyla gönderilebilir. Bu onay, yazılı olarak veya her türlü elektronik iletişim araçlarıyla alınabilir. Alıcılar diledikleri zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı reddedebilir. Bu kapsamda ticari elektronik ileti gönderimine dair onay verseniz dahi dilediğiniz zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı gönderide yer alan linke girerek her zaman reddedebilirsiniz.

TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ GÖNDERİMİNE DAİR AÇIK ONAY

Bu formun onaylanması ile 6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve 15 Temmuz 2015 tarihli 29417 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik kapsamında AVEK OTOMOTİV SERVİS SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ (“AVEK”) tarafından veya bir aracı firma vasıtasıyla tarafıma Kanunlara uygun şekilde, her türlü ürün ve hizmetlere ilişkin çeşitli tanıtım, reklam, promosyon, satış ve pazarlama, kutlama, temenni amacıyla, Şirketiniz veya şirketinizin dahil olduğu şirketler topluluğu şirketlerinin tarafıma eposta, SMS/kısa mesaj, anlık bildirim, sosyal medya ve diğer online reklam ağları, otomatik arama, bilgisayar, telefon, faks, e-posta/mail, bluetooth-diğer kablosuz ağlar ve diğer elektronik iletişim araçları ile ticari elektronik iletiler ve diğer iletiler göndermesine, dilediğim zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı her zaman reddedebileceğime tereddüde yer vermeyecek şekilde bilgi sahibi olarak, aydınlatılmış açık rızam ile onay veriyorum. Yukarıdaki yer alan bilgilendirmeler kapsamında belirtilen izinleri/onayları veriyorsanız, bu hususlardaki kabul, rıza ve onayınızı belirtmek üzere şimdi lütfen “Elektronik İleti Gönderimi Hakkında Bilgilendirme ve Onay Formunu” okudum, onaylıyorum ibareleri yanındaki kutucuk/kutucukları işaretleyerek onayınızı elektronik olarak verebilirsiniz.