Volkswagen Servis

Volkswagen Yetkili Servisi Avek'te!

Bir Volkswagen sahibi olmanın getirdiği ayrıcalıkları Volkswagen Yetkili Servisi Avek’te yaşayın. Eğitimli servis danışmanlarımız, periyodik bakımdan araç muayenesi öncesi check up hizmetine, onarımdan araç ekspertizine kadar ihtiyacınız olabilecek her an yanınızda. Ayrıca Volkswagen Orijinal Aksesuarlar® ile Volkswagen'inizi tüm istek ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda tam da hayalini kurduğunuz gibi kişiselleştirebilirsiniz. Ayrıca Yerinden Alım-Yerine Teslim gibi size özel hizmetlerimizle %100 müşteri memnuniyetini hedefliyoruz. Tüm bu hizmetlerden faydalanırken sizin rahatınız ve memnuniyetiniz için bekleme salonumuzda sunduğumuz ayrıcalıklı Avek hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz.

VOLKSWAGEN'IN TERCİHİ CASTROL Detaylı Bilgi Al +

VOLKSWAGEN'IN TERCİHİ CASTROL

Volkswagen için geliştirildi

Castrol, dünyanın önde gelen yağlama teknolojisinin öncüsü olarak, her zaman Volkswagen motorunun verimini ve performansını artırmanın yeni yollarını arıyor. Rakipsiz bilgi ve gelişmiş teknolojisi ile Castrol, yağlardaki uzmanlığını da bir kez daha pekiştiriyor.

Castrol bu benzersiz deneyimi dünyaca tanınmış ve takdir edilen ürünlerin oluşturulmasında kullandı (yarış ve ralli araçlarında ve dünya genelindeki müşterilerin motorlarında) ve mükemmel performans elde etti.

Volkswagen KASKO Detaylı Bilgi Al +

Volkswagen KASKO

Volkswagen’niz Volkswagen Kasko Güvencesinde

Volkswagen’nizin size verdiği en üst düzeyde güven hissini şimdi de siz ona sağlayın. Vakit kaybetmeden Volkswagen Kasko yaptırın; kaza, hırsızlık, su baskını gibi olağanüstü durumlarda Volkswagen’nize olağanüstü koruma sağlayın.

Volkswagen’nin Volkswagen Finans vdf ve Eureko Sigorta ile ortak sunduğu Volkswagen Kasko ile birçok özel avantajdan yararlanırken, tüm hasar onarımları Volkswagen Yetkili Servisleri’nde yapıldığı için aracınızın ikinci el değerini de korumuş olursunuz.

Uygun ve avantajlı fiyatlarla Volkswagen Kasko sizi bekliyor.

Volkswagen Kasko hizmetinden nasıl yararlanacaksınız?

Volkswagen Kasko ile Volkswagen araca sahip olmanın ayrıcalığını her an yaşamak için size en yakın Volkswagen Yetkili Servisine ya da Eureko Sigorta acentesine başvurmanız yeterli. Hasar durumunda yapmanız gereken tek şey ise 444 28 34’ü arayarak Volkswagen Assistans’a ulaşmak.

Volkswagen Kasko hizmeti ile size özel sunulan hizmetler;

  • Volkswagen Kasko ile tüm onarımlar sadece Volkswagen Yetkili Servislerinde eğitimli, uzman personel tarafından gerçekleştirilir.

  • Aracınız yetkili serviste onarımdayken, yılda 20 güne kadar geçici Volkswagen araç hizmetinden faydalanabilirsiniz.

  • 7/24 ücretsiz çekici hizmeti için sadece Volkswagen Assistans’ı aramanız yeterlidir.

  • 2.500 TL’ye kadar olan hasarlarda ekspertiz gerekmediğinden, herhangi bir bekleme süreci olmadan hızla aracınızın onarımını gerçekleştirebilirsiniz.

  • Volkswagen Kasko ile Volkswagen Yetkili Servislerinde işlemlerinizi öncelikli olarak gerçekleştirebilirsiniz.

  • Yılda bir defaya mahsus olmak üzere hasarsızlık indiriminiz etkilenmeden cam değişimi gerçekleştirebilirsiniz.

  • Araç anahtarınızı kaybetmeniz halinde anahtarınızı ücretsiz yenileyebilirsiniz.

Detaylı bilgi için bize ulaşın: 0212 440 25 36

HAVAALANI SERVİSİ HAVAALANI SERVİSİ Detaylı Bilgi Al +

HAVAALANI SERVİSİ

Volkswagen Yetkili Servisleri, seyahate çıktığınızda, aracınızı havaalanından alıyor, bakımını ya da onarımını yapıyor. Seyahatten döndüğünüzde, Volkswagen'iniz pırıl pırıl sizi bekliyor.

Gelin, Volkswagen Havaalanı Servisi'nden nasıl yararlanacağınızı, bu servisin size ve aracınıza neler kazandıracağını birlikte inceleyelim.

Telefonla ya da internet kanalıyla, kolayca!

Uçuş saatinizden 24 saat önce, 0212-335 04 03 no.lu telefonu arayarak merkezimizden ya da internet sitemizden bize ulaşabilirsiniz. Nasıl

mı?

Önce, araç bilgilerinizi alacağız.

Telefonda ya da internet kanalıyla, plakanızı, araç tipini, ruhsat sahibinin adını, soyadını ve size ulaşabileceğimiz telefon numaralarını bize bildirmeniz yeterli.

Aracınızın ihtiyaçlarını öğreneceğiz.

Aracınızın ihtiyacı olan bakım ya da onarım işlemlerini sizden öğreneceğiz. İsteklerinizi eksiksiz olarak kaydedip buna göre orijinal parça rezervasyonunu ya da siparişini gerçekleştireceğiz.

Uçuş bilgilerinizi alacağız.

Gidiş-dönüş tarihlerinizi, saatleri, uçuş numaralarınızı ve size ulaşabileceğimiz telefon numaralarını kaydedeceğiz.

Şimdi açıklama sırası bizde.

Sıra, aracınıza yapılacak işlemlerin süresini, bedelini ve ödeme şartlarını açıkladıktan sonra onayınızı alıyoruz ve son olarak aracınızın nereden ve kim tarafından teslim alınacağını kararlaştırıyoruz.

Uçuş tarihinizde, daha önceden sözleştiğimiz noktada buluşacağız.

Servis Danışmanımız sizinle birlikte aracı inceleyecek, varsa gerekli eklemeleri iş emrine yazacak. Siz, ödeme belgesini imzaladıktan sonra, Servis Danışmanımız iş emrinin bir nüshasını size vererek aracınızı teslim alacak.

Daha sonra Servis Danışmanımız, aracınızı Yetkili Servise getirecek.

Havaalanında iş emri üzerinde yapılan değişiklikleri sisteme girerek, gerekli bakım ve onarım işlemlerinin yapılması için aracınızı servise alacak.

Dönüş tarihinizden önce sizi arayacağız.

Aracınız üzerinde yapılan işlemler hakkında bilgi vererek, fatura tutarını size bildireceğiz. Ayrıca; dönüş tarihinizde bir değişiklik olup olmadığını öğreneceğiz. Aracı teslim alma ve teslim etme sırasında, müşteriden kaynaklanan gecikmeler nedeniyle oluşacak masraf müşteriye aittir.

Karşılanacaksınız!

Dönüş saatinizde Servis Danışmanımız aracınızı havaalanı otoparkına getirecek. Sizi karşılayacak, aracınız üzerinde yapılan işlemler ve fatura bedeliyle ilgili bilgi verecek.

Ödeme işlemleri de çok kolay!

Ödemeler kredi kartıyla yapılıyor.Önceden bir ödeme talimatı imzalamadıysanız, Servis Danışmanımız mobil POS makinesiyle ödeme işleminizi tamamlayacak, size fiş imzalatacak; aracınızı anahtar, fatura ve ruhsatıyla birlikte teslim edecek. Şimdiden iyi uçuşlar diliyoruz. Volkswagen Havaalanı Servisi hizmetimiz, İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Antalya, Trabzon, Samsun, Diyarbakır, Malatya, Konya, Kayseri, Şanlıurfa, Gaziantep ve Kahramanmaraş illerinde bulunan en az 1 Volkswagen Yetkili Servis'inde geçerlidir.aylaşacak.

ÇAĞRI 24 ÇAĞRI 24 Detaylı Bilgi Al +

ÇAĞRI 24

Volkswagen sahibi olduğunuzda yalnızca konforlu bir aracın keyfini sürmekle kalmazsınız. Yolda başınıza gelebilecek tüm olumsuzluklara karşı kendinizi güvende hissettiren, en kısa sürede size ulaşıp her türlü yardımı sunan bir yol yardım hizmet paketinin de sahibi olursunuz.

Çağrı 24, hesapta olmayan aksiliklerle karşılaştığımız an 7 gün, 24 saat Türkiye'nin neresinde olursanız olun yardımınıza koşar. Üstelik Çağrı 24, Volkswagen'inizi aldığınız ilk günden itibaren 2 yıl boyunca ücretsiz olarak hizmetinizde. Unutmayın, Volkswagen'iniz varsa yolunuz hep açık.

Hizmet kapsamımız:

Herhangi bir aksilik anında bize ulaşmak hiç de zor değil. 444 89 24 numaralı telefondan bizi aradığınız anda Türkiye'nin neresindeyseniz biz de oradayız.

Acil yardım hizmeti:

Diyelim ki; acil servis yetkililerimizle görüştünüz ve aracınızın sorununun olay yerinde giderilebileceği anlaşıldı. Böyle bir durumda teknik ekibimiz zaman kaybetmeden acil yardım araçlarıyla yardımınıza geliyor.

Çekici gerekiyorsa...

Aracınız herhangi bir nedenle yolda kaldı ve kesinlikle en yakın servise gitmesi gerekiyor. Böyle bir arıza söz konusu olduğunda çekicimiz geliyor ve aracınızı en yakın Volkswagen Yetkili Servisine götürüyor. Hem de sizden hiçbir ücret talep etmeden.

Yolunuza devam etmek istiyorsanız...

Volkswagen Yetkili Servisine çekilen aracınızın arızasının giderilmesi 24 saati aşacaksa "Yolculuğa devam edemeyeceğim" diye düşünmeyin. Çünkü Çağrı 24 sizi ve beraberinizdeki yolcuları nereye gitmek istiyorsanız oraya götürüyor.

Türkiye sınırları içinde gitmeniz gereken yere otobüs ya da tren bileti temin ediyoruz.

İsterseniz 1-3 gün arası bir süre için kilometre sınırı olmaksızın size başka bir araç veriyoruz.

Dilerseniz 80 km'den çok olmamak kaydıyla sizi taksiyle evinize gönderiyoruz.

Seyahatiniz 300 km'yi aştığı takdirde ise uçakla yolunuza devam etmenizi sağlıyoruz. Ekonomi sınıfı uçak biletiniz de Çağrı 24 kapsamında.

Siz aracınızı almaya gelmeyin, çünkü o size gelecek. 80 km mesafeye kadar aracınızı bulunduğunuz yere bizzat teslim ediyoruz, eğer 80 km'nin üstünde mesafelerde aracınızı başka bir kişi teslim alacaksa tüm yol masraflarını karşılıyoruz.

Misafirimizsiniz...

Aracınızın servis onarım süresinin 24 saati aşması durumunda ve yola devam etmek istememeniz ya da geçici araç talep etmemeniz halinde sizi biz ağırlıyoruz. 5 yıldızlı ya da bölgenin el verdiği 5 yıldız kalitesinde bir otelde 5 gece boyunca yanınızdaki yolcular ve siz bizim misafirimizsiniz. Kaza halinde yanınızdayız.

Kaza yaptınız ve aracınız kaza yerinde onarılamıyor ya da hareket edecek durumda değil. İçiniz rahat olsun, böyle bir durumda aracınızı hemen en yakın Volkswagen Yetkili Servisine götürüyoruz. Onarım yetkili servisimizce yapılacaksa ve çekici masrafı da kasko teminatı dışında kalıyorsa çekici ve kurtarma masraflarınızı karşılıyoruz.

Acil durumlarda da sizinleyiz.

Sağlığınız bizim için her şeyden önemli. Doktor ve ambulansa ihtiyaç duyulması halinde danışmanlık hizmeti veriyoruz. Yolculuk sırasında sürücünün vefatı, yaralanması ya da 3 günü aşacak tedavisi söz konusu olduğunda veya sürücü ve beraberindeki yolcular aracı kullanamayacak durumda olduklarında aracı ücretsiz olarak en yakın şehir merkezine teslim ediyoruz.

Yurt dışında olsanız bile...

Yabancı bir ülkedesiniz ve aracınızın onarılması için evinize dönmeniz gerekiyor. Bu durumda size 300 Euro'luk yolculuk teminatı vererek evinize dönmenizi sağlıyoruz

GEÇİCİ ARAÇ TEMİNİ
GEÇİCİ ARAÇ TEMİNİ Detaylı Bilgi Al +

GEÇİCİ ARAÇ TEMİNİ

Volkswagen size hemen başka bir Volkswagen veriyor.

"Geçici Araç Temini" hizmetimizden yararlanarak, Volkswagen'iniz servisteyken çok uygun koşullarla başka bir Volkswagen kiralayabilirsiniz.

VOLKSWAGEN ORJİNAL PARÇALAR VOLKSWAGEN ORJİNAL PARÇALAR Detaylı Bilgi Al +

VOLKSWAGEN ORJİNAL PARÇALAR

Servislerimizde kullanılan Volkswagen Orijinal Parçalar® ve aksesuarlarında parça garantisi 2 yıldır. Bir Volkswagen'in tercihi Orijinal Volkswagen Parçalar®dır. Çünkü Volkswagen'in tüm parçaları, Volkswagen kalitesi ve deneyimiyle üretilir. Çünkü güvenliğiniz ve rahatınız, Volkswagen için hep birinci sıradadır.

GARANTİ Detaylı Bilgi Al +

GARANTİ

Müşterilerimize satın aldıkları araçların malzeme ve işçilik açısından günümüz teknolojisine uygun ve hatasız olarak üretildiğinin garantisi verilmektedir.

Tüm Volkswagen Yetkili Satıcıları, aracın hangi yetkili satıcı tarafından satıldığına bakmaksızın, garanti işlemi yapmakla yükümlüdür.

Uygulanacak garanti koşulları aşağıdaki gibidir:

Garanti koşulları Volkswagen Yetkili Satıcısı ile müşteri arasında gerçekleşen satın alma anlaşmasının bir parçasıdır. Müşteri, imzasını atarak garanti şartlarını kabul etmiş olur. Aracın teslimi esnasında müşteriye araç cüzdanı ile birlikte içerisinde bakım periyodları ve servis programının da bulunduğu garanti belgesi verilir. Garanti işlemi yapılabilmesi için müşterinin bu belgeyi ibraz etmesi gerekir.

Fabrikasyon hatalarda, araç üzerindeki tüm parçaların teslim tarihinden itibaren 12 ay olan garanti kapsamı, 2003 model yılı itibariyle tüm Volkswagenlerde 24 aya çıkarılmıştır.

Garanti kapsamındaki arızalar teknik açıdan kusursuz bir şekilde onarılarak giderilebiliyorsa, garanti uygulamasındaki yükümlülükler hem tamiratı hem de değiştirmeyi içerdiğinden, parça komple değiştirilmeden de onarım yapılabilir.

Garanti kapsamında değiştirilen parçanın ve buna ait işçiliğin ücreti müşteriden talep edilmez. Yolda kalan aracın servise çekilmesi ve gezici servis aracı ücreti garantiden karşılanır. Taksi, kiralık araç gibi ulaşım aracı masrafları ve otel, konaklama, ticari kayıplar gibi diğer endirekt masraflar garanti kapsamında değildir.

Aşağıdaki durumlarda garanti geçerli değildir:

Yol, trafik, yakıt, çevre, iklim vb. dış etkenler ile kullanımla alakalı aşınma, yıpranma ve hasarlar söz konusu ise Periyodik bakımlar zamanında, düzenli olarak ve yetkili servisler tarafından yapılmamışsa Kullanım kılavuzuna uyulmamışsa Araç uygun olmayan şartlarda ya da aşırı yük altında kullanılmışsa (Örneğin yarış aracı olarak) Daha önce yetkili olmayan servislerden birinde tamir edilmişse Araca üretici şirket tarafından onaylanmamış bir parça takılmışsa ya da araçta üretici tarafından onaylanmayan bir değişiklik yapılmışsa Uzun süreli kullanımlar sonucu ve malzemenin doğası gereği parçalarda meydana gelen aşınma ve yıpranmalar garanti kapsamında değildir. Aşınmaya maruz olan bu parçalara V kayışları, ampuller, fren ve debriyaj balataları, fren pabuçları, filtreler, lastikler, sigortalar, bujiler ve silecek lastikleri örnek olarak gösterilebilir. Fakat bu parçalarda malzeme, işçilik ve montaj hatası söz konusu ise, parçalar yine garanti kapsamındadır.

Araç üzerinde değişiklik ya da modifikasyon yapılmışsa, bunlarla ilgili olarak arıza meydana geldiğinde garanti geçerli sayılmaz. Örneğin, aracın şanzımanında meydana gelen bir arızada, araca geniş tabanlı lastik takılmış olması nedeniyle garanti kapsamı dışında kalınabilir.

Bazı ayarlama ve ölçümler garanti kapsamında değildir. Bunlar:

Açıklıkların ve bu nedenle oluşan rüzgâr sesinin giderilmesi için bagaj kapaklarının ve kapıların ayarlanması Lastik balans ayarı, rot ayarı, yakıt tüketimi ölçümü ve motor ayarlarının düzeltilmesi vb. Araç üzerindeki lastiklerin garanti hizmetleri üretici firma tarafından verilir. Fakat bu lastik üreticisinin Türkiye'de temsilcisi yoksa ya da söz konusu lastik modeli Türkiye'de satılmıyorsa, hatalı olduğu eksper raporu ile belgelenen lastiklerin bedeli 6 ay / 10.000. Km'ye kadar Doğuş Otomotiv tarafından karşılanır.

LT'lerde mevcut Blaupunkt marka radyo-teyplerin garanti işlemleri Bosch firmasının yetkili servislerince yapılmaktadır.

Dizel araçlardaki yakıt pompalarının garanti hizmetleri üretici firma olan Bosch'un yetkili servislerince verilmektedir. Crafter araçların üst yapı donanımlarının garanti hizmetleri Volkswagen Yetkili Servislerinin koordinatörlüğünde Aunde firması tarafından verilir.

Volkswagen orijinal parçaları ve aksesuarlarında da 12 ay olan sınırsız kilometre garanti kapsamı, 01.11.02 tarihinden itibaren 24 aya çıkarılmıştır. Yedek parça garantisi söz konusu olduğunda, parçanın yetkili satıcılarca satılıp monte edildiğinin kanıtlanması ve müşteri tarafından faturasının ibraz edilmesi gerekir.Yetkili olmayan birimlerce satılmış ya da monte edilmiş parçalar garanti kapsamında değildir. Faturası olmayan parçaların garanti talebi kabul edilmez.an ve

Yurtdışından satın alınmış 2003 model yılı araçlar ise, kilometre sınırı olmadan 2 yıl boyunca garanti kapsamında sayılır.an ve

TEKNİK Detaylı Bilgi Al +

TEKNİK

Genel Notlar Fren balatalarının aşınması büyük ölçüde kullanım koşullarına ve sürüş şekline bağlıdır. Sık sık şehir içi trafikte ve kısa mesafelerde ya da sportif amaçlı kullanılan araçlarda, servis planında belirlenmiş periyotlar arasındaki sürelerde de fren balatalarının kalınlığının Volkswagen servisine kontrol ettirilmesi gerekir. Yokuş aşağı inerken, zamanında yapılan vites küçültme ve motorun frenleme etkisinden yararlanılabilir. Bu yolla fren balatalarının yükü de hafifletilmiş olur. Ayrıca; fren yapmanız gerekirse, sürekli değil, aralıklarla yapmanız gerekir. Frenlemeyi Olumsuz Etkileyen Unsurlar Nelerdir? Yolun Islaklığı ve Yola Serpilen Tuzlar Uyarı Belli sürüş koşullarında, örneğin fren kampanaları ve balatalarının su içinden geçmesi sırasında, kuvvetli yağmurlarda ya da aracı yıkadıktan sonra ıslanması veya kışın donması nedeniyle, frenlerin etkisi azalabilir; ancak kuruduktan sonra etkisi tam olur. Uyarı Tuz serpilmiş yollarda giderken uzun süre fren yapılmamışsa, tam fren etkisi elde edilemeyeceğinden, fren diskleri ve balatalarının üzerinde biriken tuz tabakası önceden fren yapılarak giderilmelidir. Frenlerin Aşırı Isınması Uyarı Eğer fren yapmak zorunda değilseniz, fren pedalına hafifçe basarak balataları aşındırmayınız. Bu durum frenlerin ısınmasına, uzun fren mesafesine ve frenlerde aşırı aşınmaya neden olacaktır. Uyarı Uzun süre yokuş aşağı inecekseniz, düşük vitese geçip yavaşlayınız (düz şanzıman) ya da daha düşük bir vites konumu seçiniz (otomatik şanzıman). Böylece motorun frenleme etkisinden en iyi şekilde faydalanacak ve balataların yükünü hafifletmiş olacaksınız. Uyarı Araca sonradan ön spoiler , tam boy jant kapakları vb. monte edildiği takdirde, ön frenlerin hava giriş çıkışının engellenmediğinden emin olunmalıdır. Aksi takdirde fren tertibatında aşırı ısınma meydana gelebilir. Fren Servosu Uyarı Servo, sadece motor faaliyetteyken oluşan bir vakumla çalışır. Bu nedenle motorun çalışmadığı zamanlarda aracın haraket etmesine izin verilmemelidir. Uyarı Fren servosu çalışmadığı takdirde, örneğin aracın çektirilmesi gerekiyorsa ya da servo arızalandığında, fren servosunun eksikliğini dengelemek amacıyla fren pedalına daha kuvvetli basmanız gerekir. ABS Kilitlenmeyi Önleyici Fren Sistemi ABS kilitlenmeyi önleyici fren sistemi, aracın aktif seyir güvenliğinin artışında önemli rol oynar. Klasik fren sistemlerinden üstün olan yanı, kaygan bir zeminde lastiklerin kilitlenmesini önlediği için, yolun durumuna göre mümkün olan azami direksiyon hakimiyetini sağlamasıdır. Ancak ABS kilitlenmeyi önleyici fren sistemi var diye, her durumda fren mesafesinin kısalacağı düşünülmemelidir. Hatta büyük bir dikkatle ve çok yavaş gidilmesi gereken kumlu ya da altı buz olan yumuşak karlı zeminlerde fren mesafesi biraz daha artar. ABS Kilitlenmeyi Önleyici Fren Sisteminin Çalışma Prensibi Aracın hızını saatte 7 km'ye ulaştığında otomotik bir test işlemi başlar. Bu sırada bir pompa sesi duyulabilir. Bu düzenleme işlemi, fren pedalının nabız atışına benzer hareketinden ve buna bağlı olarak çıkan gürültüden anlaşılabilir. Böylece ön tekerleklerden en azından birinin bloke olma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu anlarız. Bu dönemde ABS kilitlenmeyi önleyici fren sisteminin etkili olabilmesi için fren pedalı basılı konumda kalmalıdır. Hiçbir zaman pompalamayınız. Uyarı ABS kilitlenmeyi önleyici fren sisteminde mevcut fiziksel şartların sınırları aşılamaz. Bu bilhassa buzlu ve ıslak zeminler için daha da çok geçerlidir. Uyarı ABS kilitlenmeyi önleyici fren sisteminde bir arıza meydana gelirse, bir ya da iki ikaz lambası yanar Dört Çekerli Bir Aracın Kullanımı Çekiş Kavramı Synchro araçlar, otomatik olarak devreye giren, dört çekerli sistem ile donatılmıştır. Çekiş gücü otomatik olarak dağıtılır ve sürüş tarzınızla yol koşullarına en fazla uyum gösterecek şekilde ayarlanır. Uyarı Çekiş tekerlekleri durdurma gücü, iki çekerli araçlardaki gibidir. Bunun için araç, kaygan zeminlerde iyi hızlanma olanağı bulunmasına rağmen, asla yüksek hızlarda kullanılmamalıdır. Islak bir zeminde hızla gidildiğinde, ön tekerlekler kayabilir (Aquaplaning). Bu araçta -önden çekişli araçların tersine- motor aniden yüksek devir yapmaya başlamasına rağmen, kaymanın farkına varılmaz. Bu yüzden, aşırı hızla değil, yol şartlarına uygun süratle gitmek daha doğrudur. Başka Hangi Noktalara Dikkat Edilmelidir? Kış Lastiklerinin Kullanımı Dört çekerli araçlar, kışın da iyi çekiş sağlar. Aracınızın lastiklerini kışın ya da dört mevsim kullanılan lastiklerle değiştirirseniz, aracınıza çok daha iyi hakim olur ve fren emniyeti sağlarsınız. Lastik Değişimi Synchro araçlarda dört tekerlek de daima aynı çapta olmalıdır. Elektronik Diferansiyel Kilidi (EDL) ABS kilitlenmeyi önleyici fren sistemi bulunan araçlarda ilave olarak elektronik diferansiyel kilit sistemi de bulunabilir. EDL sistemi, uygun olmayan yol koşullarında bile, çekişi, hızlanmayı ve dik rampaları tırmanmayı kolaylaştırır ve hatta mümkün kılar. EDL sistemi otomatiktir. Sürücünün herhangi bir şekilde müdahale etmesine gerek olmaz. Sistem ABS kilitlenmeyi önleyici fren sistemi sensörlerini kullanarak çekiş tekerleklerinin hareketini izler. Yaklaşık 40 km/s'lik (25 mph) bir hıza kadar, çekiş tekerleklerinin hızları arasındaki yaklaşık 100 rpm'lik bir fark, tekerleği yavaşlatır ve diferansiyel üzerinden diğer çekiş tekerleğine daha fazla çekiş kuvveti uygulayarak dengeler. Bu işlem, sistemin ürettiği bir ses ile fark edilir. EDL sisteminden en iyi şekilde yararlanmak için, seyir halindeyken gaz pedalını ve debriyajı yol koşullarına uygun olarak kullanınız. Uyarı Kaygan zeminlerde, örneğin karlı ya da buzlu yollarda hızlanırken, gaz verme işlemi dikkatle yapılmalıdır. Lastikler EDL sistemi devredeyken bile patinaj yapabilir ve çekiş dengesi azalır. Fren uygulanan tekerleğin fren diskinin aşırı ısınmaması için, olağandışı yüklenme söz konusu olduğunda, EDL otomatik olarak kapanır. Bu durumda araç çalışmaya devam eder ve EDL sistemi olmayan bir araç özelliği taşır. Bu yüzden, gösterge panelinden EDL'nin kapanıp kapanmadığı anlaşılmaz. Fren soğuduğunda da EDL otomatik olarak tekrar devreye girer. ABS kilitlenmeyi önleyici fren sistemi ikaz lambası yanarsa, EDL sisteminde de arıza olabilir. Böyle bir durumda, lütfen en kısa zamanda bir Volkswagen servisine başvurunuz. Çekiş Kontrol Sistemi (ASR) ABS kilitlenmeyi önleyici fren sistemi bulunan araçlar, ilave olarak bir çekiş kontrol sistemi (ASR) ile donatılabilir. ASR sistemi, uygun olmayan yol koşullarında bile çekişi, hızlanmayı ve dik rampaları tırmanmayı kolaylaştırır ya da mümkün kılar. ASR sistemi normal koşullarda sürekli açık tutulmalıdır. Sadece tekerleğin patinaj yapmasının istendiği özel durumlarda ASR sistemi devre dışı bırakılabilir. Hidrolik Direksiyon Motor çalışırken direksiyon simidini 15 saniyeden fazla tam tur olarak bırakmayınız. Direksiyonun uzun süre kilitlenmesinden dolayı hidrolik direksiyon pompası ile hidrolik yağ aşırı ısınabilir. Bunun sonucunda hidrolik direksiyon sistemi hasar görebilir. Ayrıca; araç hareketsizken, direksiyon tamamen kilitli konumda olduğu sürece, sistem gürültü yapar. Çünkü pas pompası yüksek basınç altındadır. Motorun rölanti hızı bunun sonucunda kısa süreli de olsa azalacaktır.
OTO KUAFÖR Detaylı Bilgi Al +

OTO KUAFÖR

Altın Bakım

 Altın Bakım Boya Koruma, detaylı iç temizlik ve motor koruma sistemleri uygulanır. Aracınız ilk günkü kadar temiz, parlak ve hijyenik olur.

Boya Koruma

 Boya Koruma Aracınız yeni iken hemen uygulatacağınız bu sistem sayesinde otomobilinizin boyası solmaz, matlaşmaz ve parlaklığını korur. Asit yağmurundan, tuzlu çamur ve güneşin tahribatından daha az etkilenir. Otomobilinize daimi parlaklık ve koruma sağlar. Kullanılmış araçlarda bu sistem sayesinde aracınızın boyası ilk günkü kadar temiz ve parlak olur. Aracınızın ikinci el değeri artar.

Detaylı İç Temizlik ve Koltuk Koruma

Detaylı İç Temizlik ve Koltuk Koruma Deri ve kumaş koltuklara, taban halıları ile bagaj halılarına özel tekstil koruyucu maddesi uygulanır. Deri ve kumaşın aşınmaya karşı dayanıklılığı arttırılır. Sigara kokuları giderilir. Detaylı iç temizlik uygulamalarında plastik, vinli, deri ve kumaş yüzeyleri temizlemek ve özellikle toz, çamur gibi dış mekan kirlerini almak için her yüzeye göre özel olarak tasarlanmış farklı kimyasallar kullanılır.

Motor Bakım

Motor Bakım Özel koruma seti ile; elektrik devrelerinin, motorunuzun, yağlardan ve kirlerden korunmasını sağlanır.

Ses Yalıtımı

Ses Yalıtımı Yol tekerlek sesini emer, uğultuyu yüksek oranda azaltır. Otomobilin altını darbe ve aşınmalara karşı mükemmel bir şekilde korur.

Alt Darbe Koruma Sistemi

Alt Darbe Koruma Sistemi Aracınızın altına darbe ve aşınmaya karşı korumak için alkid reçinesi ve yapışmayı artırıcı özel katkılar içeren bir ürün uygulanır.

Kaput Koruma

 Kaput Koruma Poliüreten yapısıyla her yüzeye tam anlamıyla ve kolaylıkla uygulanabilen, şeffaf, altı mikron kalınlığı sayesinde fark edilmeyen boya koruma filmleri sayesinde, herhangi bir sürtünme, taş çarpması gibi durumda aracınızın boyası ve kaportası zarar görmez. Ufak hasarlarda aracınızı servise sokmak zorunda kalmazsınız.

Detaylı İç Temizlik ve Koltuk Koruma

 Altın Bakım Boya Koruma, detaylı iç temizlik ve motor koruma sistemleri uygulanır. Aracınız ilk günkü kadar temiz, parlak ve hijyenik olur.

Cam Güvenlik Filmleri

Cam Güvenlik Filmleri Güvenlik filmleri ile aracınızın camlarında, herhangi bir darbe sonucu oluşabilecek cam kırılmasına karşı can ve mal güvenliğinizi ve sayısı her geçen gün daha da artan ve günlük hayatımızın en büyük sorunlarından biri haline gelen hırsızlık ve kapkaç gibi tehtidlere karşı caydırıcı etki sağlar. Güvenlik filmleri ile aracınızın camları darbe aldığında bir bütün halinde kalarak dağılmaz.

Güneş Kontrol Filmleri

 Altın Bakım Rengi asla solmayan, görünüşünü ilk günkü gibi koruyan yüksek güneş ışığı yansıtma özelliğine sahip güneş kontrol filmleri ile maksimum yansıma ve %99 ultraviyole blokajı ve parlama sorunlarına çözüm sağlamaktadır.

Cam Suyu Kaydırıcı

Cam Suyu Kaydırıcı Yağmurlu havalarda su taneciklerinin cam yüzeyinde kolay akmasını sağlayarak, daha güvenli bir sürüş imkanı sağlar.