Skoda Servis

Skoda Yetkili Servisi Avek'te!

SKODA Yetkili Servisi Avek, SKODA’nızın ilk günkü gibi kalması için standartlara uygun olarak gerçekleştirilen periyodik bakımdan, hasar onarım işlemlerine, orijinal yedek parçalardan yol yardım hizmetlerine kadar tüm servis işlemlerinizde uzman kadrosu ile hizmetinizde. Üstelik aldığınız bu hizmetlerin yanı sıra biz SKODA’nızı yenilerken siz de bekleme salonumuzdaki Avek ayrıcalıklarının keyfini çıkarabilirsiniz.

Periyodik Bakım Detaylı Bilgi Al +

Periyodik Bakım

Düzenli, usulüne uygun olarak yapılmış bir bakım aracınızının değerinin korunmasına hizmet eder. Ayrıca aracınıza maksimum performans, daha fazla güvenlik ve daha uzun bir ömür sağlar. Servis aralıkları testler ve deneyimler sonucu saptandığından, belirtilen kilometrelerdeki bakımlarınızı yaptırmanız hem aracınız açısından hem de sizlerin daha sonra problem yaşamaması ve daha fazla masrafla karşılaşmaması açısından çok önemlidir.

Aracınızın ilk günkü kalitesiyle kullanımının devamını sağlamak için periyodik bakımlarınızı önerilen aralıklar ile Škoda Yetkili servislerinde yaptırmanızı öneriyoruz.

Common rail dizel motor dışındaki diğer dizel motorlu Skoda marka araçların; Skoda Auto tarafından belirlenen özellikteki yağ ve orijinal parçaları kullanarak her 10.000 km’de, common rail dizel motorlu ve benzinli araçların her 15.000 km’ de periyodik bakımlarını yetkili servislerde yaptırmaları önerilir. Škoda araçlarda periyodik bakımlarda işçilikler birim saat başı olarak piyasa şartlarına göre düzenlenir.

Škoda Periyodik Bakım Tablosunu İndirmek İçin Tıklayınız

Yaz Kış Bakımları Detaylı Bilgi Al +

Yaz Kış Bakımları

İlkbahar ve Yaz Sezonuna Aracınızı Nasıl Hazırlayacaksınız?

İlkbahar ve yaz ayları genellikle araçların daha çok kullanıldıkları aylardır. Bu nedenle araçlar bu döneme hazır olmalıdır. Aracınıza düzenli olarak göstereceğiniz özen aracınızın hareket kabiliyeti ile birlikte güvenlik özelliklerini de arttırır. Belirtilen hazırlıklar neleri kapsar?

Yaz lastik değişimi ve check up

+ 7 °C nin üzerindeki sıcaklıklarda kış lastikleri kullanılmaz. Bu tip lastikler daha yumuşak malzemeden yapılmışlardır ve yüksek sıcaklıklarda daha çok aşınıp hasara uğrarlar. Bu nedenle kış lastiklerin değiştirilmesi gerekmektedir.

Böylece lastiklerde meydana gelebilecek hasar riski ortadan kaldırılır. Müşteri talepleri doğrultusunda kış lastik setleri Škoda Yetkili Servislerinde kullanım süresi gelene kadar depolanabilir. Sezon öncesinde lastiklerin durumu, balansı ve hava miktarı kontrol edilmelidir. Ayrıca lastik diş derinliği de önemlidir. Kurallara göre minimum lastik diş derinliği 1.6 mm. olması gerekirken, eksperlere göre 4 mm. derinliğin altındaki diş derinliğine sahip lastiklerde aşınma olasılığı çok yüksektir.

Fren Sistemi Kontrolü

Güvenli bir sürüş için fren sistemleri kış mevsiminden sonra mutlaka bir Škoda Yetkili Servisinde kontrol ettirilmelidir. Fren sıvı seviyesi, kaçaklar, fren hortumları, fren disk ve balataları bu kontrol esnasında detaylı bir şekilde incelenerek sürüş güvenliğiniz garanti altına alınır.

Güvenli bir sürüş için fren sistemleri kış mevsiminden sonra mutlaka bir Škoda Yetkili Servisinde kontrol ettirilmelidir. Fren sıvı seviyesi, kaçaklar, fren hortumları, fren disk ve balataları bu kontrol esnasında detaylı bir şekilde incelenerek sürüş güvenliğiniz garanti altına alınır.

Fren sistemi yan etkiler olmadan tüm lastiklerde aynı frenleme etkisini göstermelidir. Bunu sağlamak için Škoda Yetkili Servisleri, ziyaretiniz sırasında üretici firma tarafından yetkili servislerde kullanılması şart koşulan özel alet ve ekipmanlarla sistemi ayrıntılı olarak kontrol ederler.

Şase Kontrolü

Her aracın kış mevsiminden sonra temizlenmesi ve üzerinde kirlerden arındırılması gerekir. Özellikle de aracın alt ve tekerleğe yakın kısımları daha çok yol tuz ve hasarlarına maruz kalmaktadır. Araç yıkanıp temizlendikten sonra araç altındaki korozyon korumasının durumu incelenmelidir.

Herhangi bir hasar şüphesi durumunda kalifiye personel tarafından onarım işlemi yapılmalıdır.Škoda Yetkili Servisleri uygun sprey ve koruyucu malzemeler ile gerekli tüm standart ekipmanlara ve uygulamanın nasıl yapılacağı konusunda yeterli eğitim, deneyim ve bilgi birikimine sahiptir. Hatalı malzeme veya teknoloji ile yapılan işlemler sonucunda araçta korozyon meydana gelebilir. Ayrıca aracın eksoz sisteminin de Škoda Yetkili Servislerinde detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Soğutma Sistemi Kontrolü

Yeni sezona girerken aracınızın soğutma sistemi, kaçaklara karşı bir Škoda Yetkili Servisinde baştan aşağı detaylı bir şekilde kontrol edilmelidir. Soğutucu seviyesi incelenmeli, gerekirse tamamlanmalı veya üç sene boyunca değiştirilmeyen soğutma sistemi suları mutlaka değiştirilmelidir.

Akünün Kontrolü

Yeni sezon öncesi aracınızın aküsünü bir Škoda Yetkili Servisinde test ve kontrol ettirmenizi öneririz. Eğer gerekliyse akü şarj edilmeli, kutup başları temizlenmeli ve sıkıştırılmalıdır. Elektrolit seviyesi de kontrol edilmeli gerekirse saf su ilave edilmelidir.

Amortisörlerin Kontrolü

Yağmur ve buzlanma sebebiyle kış mevsiminde yollarda bozulma ve hasarlar meydana gelebilir. Bu sebeple konforlu ve güvenli bir sürüş için aracın amortisör sistemi de kontrol ettirilmelidir. Sistemdeki keçeler, süspansiyon ve sönümleme karakterisitkleri incelenmelidir.

Işıklandırma Sistemi Kontrolü

Farların doğru şekilde ayarlanmış olması güvenli bir sürüş için çok önemlidir. Bu sebeple far ayar işlemi doğru ekipman ve kalifiye personele sahip Škoda Yetkili Servislerinde yaptırılmalıdır. Ayrıca araçtaki tüm ampuller ve sigortalar da kontrol edilmeli, gerekenler değiştirilmelidir.

Sileceklerin, Fıskiye ve Işıkların Kontrolü

Silecekler ve su fıskiyeleri yanlış bir inanç olarak genelde aracın en az öneme sahip parçası olarak değerlendirilir. Fakat güvenliğimiz görüş açımızla doğru orantılıdır, özellikle de kötü hava şartlarında. Silecek lastiklerinin 6 ayda bir değiştirilmesi önerilmektedir. Ayrıca silecek su fıskiyelerinin durumu da kontrol edilmelidir.

Klima Sisteminin Kontrolü

Klima sisteminin hatasız çalışması, hem güvenli hem de konforlu bir sürüş için çok önemlidir. Kış mevsiminden sonra klima sistemi kontrol edilmeli ve oluşabilecek dezenfeksiyonlar temizlenmelidir. Ayrıca araç havalandırma sistemi ve filtreler de kontrol edilmelidir. Bu nokta araçta bulunan kişilerin sağlığı açısından önemlidir.

Motor Alanının Kontrolü

Kışın yollara dökülen tuzlar, çamurlar nedeni ile bunlar motor alanına da girebilir. Oluşturacakları kimyasal etki korozyona neden olabilir. Bunun önlenmesi için motor bölmesinin temizlenmesi gerekir. Ayrıca aracın motor yağ seviyesi de kontrol edilmeli, gerekliyse tamamlanmalıdır.

Kapı Kilitlerinin ve Menteşelerin Yağlanması

Kış aylarından sonra, kapı menteşe ve kilitlerinin durumu incelenmelidir. Eğer gerekliyse kapı kilit ve menteşeleri uygun malzeme ile yağlanmalıdır.

Her yıl Škoda Yetkili Servislerinde bakımla ilgili çeşitli indirimleri içeren sezonluk aktiviteler düzenlenmektedir. Yetkili Servislerimizle irtibata geçerek kampanya detayları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Orjinal Aksesuar Detaylı Bilgi Al +

Orjinal Aksesuar

Skoda Orijinal Aksesuarlar

Kişilerin ihtiyaçları, hedefleri, özel ilgileri ve yaşam stilleri vardır. Bundan dolayı herkes kendi beklentilerini karşılayan ve tıpkı sahibi gibi güçlü ve orijinal kişiliğe sahip bir otomobile ihtiyaç duyar. Škoda`nın orijinal aksesuarları, sizin için yaratılmış bir otomobile sahip olma duygusunu size yaşatmak amacı ile tasarlandı. Aksesuarlar aracınızın fonksiyonelliğini arttıran veya çekici görünümünü vurgulayan, isteğe bağlı donanımlardan oluşmaktadır.

Aile & Taşıma

Ailenizi ve ihtiyacınız olan her şeyi aracınıza alın

Bebek koltuğu, araçta çocuk güvenliğini sağlamak için temel önkoşuldur. Škoda`nın her yaş ve kilo kategorilerine uygun orijinal bebek koltukları son derece titiz standartlara uygun olarak maksimum güvenliği sağlamak için tasarlanmıştır.

İster seyahate çıkın, alışverişe veya kayak yapmaya gidin. Škoda`nın orijinal tasarım çözümlerini kesinlikle takdir edeceksiniz. Cömert ebatlarına ek olarak Škoda`nızın bagaj bölümü nitelikleri göze çarpan bir fonksiyonelliğe ve değişkenliğe sahiptir. Eşyaların her birinin kendi yeri olmakla kalmıyor, aynı zamanda herşey güvenli bir şekilde bağlanabiliyor ve konumlandırılabiliyor. (bagaj bölümünde, ağ programı, depolama paketleri ve çantaları, depolama bölmeleri, ağ bölmeler vs.)

Škoda hayal edebileceğinizden çok daha fazla eşya taşıyabilir. Bunun için pek çok pratik ayarlama yapılmıştır; örneğin hafif metal tavan taşıyıcı, tutucular, kayak malzemeleri ve bavullar için tavan bölmeleri ve çekme malzemeleri bulunmaktadır.

Güvenlik & Emniyet

Güvenlik & Emniyet İleriyi düşünmek akıldır

Hoş olmayan durumlarla karşılaşmayı önceden tahmin etmek önemlidir - ki bu durumların bir kısmı ile sokakta veya yollarda karşılaşmamız her zaman muhtemel. Güvenlik cihazları (kilitleyen/kilitlemeyen mekanizmaya sahip uzaktan kumandalı alarm sistemi veya vites kolu için mekanik kilitleme cihazı öneriyoruz), dar alan park etme için (mesafe sensörleri yardımı ile akustik sinyalizasyon), siste kullanım (ön sis farları) veya karda kullanımdan (kar zincirleri) ibarettir. Size orijinal Škoda aksesuarları komple setinin bir parçası olarak ayrıca ilk yardım kiti, çekme halatı ile cila spreyi ve düzeltme kalemi gibi araç kozmetikleri de öneriyoruz.

İletişim & Konfor

İletişim & Konfor İleriyi düşünmek akıldır

Konforlu bir sürüşün keyfini çıkarın. Müzik dinlemek sürüş zevkinizi arttırabilir. Bundan dolayı size CD çalar ve CD değiştiricisi olanlar da dahil olmak üzere çok çeşitli araba radyosu hazırladık. Sekiz yüksek kalitede amplifikatör (ses arttırıcı) kullanabilirsiniz.

Eller-serbest telefon seti, direksiyondan ellerinizi kaldırmadan güvenli şekilde aracı kullanmanızı sağlar.

Otomobilinizdeki konum ve rotayı belirleme sistemi sayesinde hiçbir zaman yolunuzu kaybetmezsiniz. Sistem, aracınızın harita üzerindeki coğrafi konumunu hızla bulacak ve size gösterecektir. Nereye giderseniz gidin, günün ya da gecenin hangi saati olursa olsun komple bir konforun içinde seyahat etme fırsatı bulacaksınız. Bu gerçekten de çok basit olacak: Güneş çok mu parlak? Güneşliği indirin. Otobanda giderken gaz pedalına basmaktan yoruldunuz mu? Hemen hız sabitleyiciyi (tempomat) açın. Dışarısı soğuk mu? Bağımsız ısı kontrolünü kullanın. Aracınıza binmeden önce buzların ve karın erimesini sağlayabilirsiniz. Aracın merkezi kilit sistemi ise sahip olduğunuz bir başka emniyet ve güvenlik aracıdır.

Tasarım & Sportiflik

Tasarım & Sportiflik Her Detayda Uyum

Tasarımcılarımız mükemmel bir sonuç için çok çalıştılar ve aracın en küçük detayına kadar zarif bir görünüm kazandırdılar. İleriye yönelik tasarım özellikleri ürünün uzun dönem güncelliğini sağlayacak ve buna bağlı olarak üründe kullanılan orijinal aksesuarlar görsel olarak tüketici açısından avantajlar sunacaktır. Araca daha fazla orijinallik, zerafet ve kompaktlık kazandıracaktır. Bırakın aracınız sportif bir görünüme sahip olsun! Orijinal aksesuar paketleri aracın dinamik görünüşünü etkili bir biçimde arttırmakta ve aynı zamanda bu görünüşün gücünü vurgulamaktadır.

Ömrünü Tamamlamış Araçların Kontrolü Ömrünü Tamamlamış Araçların Kontrolü Detaylı Bilgi Al +

Ömrünü Tamamlamış Araçların Kontrolü

BENİM SkodaM

Çevre ve insan sağlığının korunması için araçlardan kaynaklanan atıkların oluşumunu engellemek, ömrünü tamamlamış araçlar ve bunlara ait parçaların yeniden kullanımı, geri dönüşüm ve geri kazanım işlemleri ile bertaraf edilecek atık miktarını azaltmak amacıyla Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından 30 Aralık 2009'da 27448 no'lu Resmi Gazete'de yayınlanan "Ömrünü Tamamlamış Araçların Kontrolü Hakkında Yönetmelik" (Link: http://www.avek.com.tr/userfiles/file/skodaservis/OMRUNU_TAMAMLAMIS_ARACLARIN_KONTROLU_HAKKINDA_YONETMELIK.doc) Ocak 2011 tarihi itibarıyla yürürlüğe girmiştir.

Araç sahibi, ömrünü tamamlamış aracını ÖTA teslim yerleri, geçici depolama alanları ya da işleme tesislerine uygun olarak teslim etmek ve teslim yeri yetkilisinden araca ait onaylı araç kayıttan düşme ve bertaraf formunu almakla yükümlüdür.

Aşağıdaki durumlar haricinde ÖTA Teslim noktasına getirilen araçlar bedelsiz olarak teslim alınacaktır:

 • Mevcut aracın, Karayolları Trafik Kanununa göre tescil işleminin yapılmamış olması,
 • Aracın; şanzıman, diferansiyel, katalizatör, motor, elektronik kontrol üniteleri, lastik, üstyapı gibi önemli parçalarının bulunmaması,
 • Araca ait olmayan atık veya hurda malzemenin bulunması,
 • Aracın bu Yönetmeliğin kapsamı dışındaki bir araç sınıfına dönüştürülmesi.

Škoda marka ömrünü tamamlamış araçlar "Araç Kayıttan Düşme ve Bertaraf Formu"nun temin edilebileceği ÖTA Teslim Yerleri'ne teslim edilebilir.

"Ömrünü Tamamlamış Araç" teslim yerleri için tıklayınız.

"ÖTA Teslim ve Geri Dönüşüm Süreci ile ilgili www.otokumbara.com adresinden detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Skoda Kasko Skoda Kasko Detaylı Bilgi Al +

Skoda Kasko

ŠKODA Yüce Auto, sigorta sektörünün önde gelen şirketlerinden Allianz ve Vdf ile ortak olarak geliştirdiği.

ŠKODA KASKO poliçesini 2001 model ve üstü ŠKODA kullanıcılarının hizmetine sunmaktadır.

Škoda Kasko'nun Avantajları nelerdir?

 • Škoda Kasko Sigortası, risklere karşı otomobilinizin uğrayacağı zararları güvence altına alır.
 • Her türlü hasar onarımı Škoda Yetkili Servisleri çatısı altında, yalnızca Škoda Orijinal Parçalar® kullanılarak, konusunda uzman teknisyenler tarafından onarılır ve hasar bedeli eksiksiz şekilde ödenir.
 • Anlaşması olmayan servislerde hasar tazminatının %30'luk kısmı sigortalı tarafından ödenir. Oysa Škoda Kasko anlaşması olan Škoda Yetkili Servisleri'nde hasar bedeli eksiksiz karşılanır.
 • Aracınızın trafiğe ilk çıkış tarihinden itibaren geçecek 1 yıllık süre içerisinde meydana gelebilecek ve aracın tamir kabul edemeyecek ölçüde zarar görmesi veya çalınması halinde, peşin anahtar teslimi bedeli karşılanır.
 • Araç anahtarının çalınması veya kaybı durumunda oluşan hasarlarınız 1.000 TL'ye kadar teminat altındadır.
 • 1.000 TL'ye kadar olan onarımlarda eksper beklemeden işlemler yapılır ve böylece daha hızlı hizmet alabilirsiniz.
 • Terör, sel / su ve deprem teminatı dahildir. Muafiyet uygulanmaz.
 • Küçük ölçekli hasarlarınız, Allianz Mini Onarım Hizmeti kapsamında ücretsiz olarak giderilir.
 • Sektörde ilk ve tek olarak; evinize eşya yangın, size de sağlık teminatı verilir.
 • Yetkili olmayan kişilerce çekilme, sigara yanığı ve poliçe kitapçığında belirtilen daha birçok riski Škoda Kasko ile güvence altına alabilirsiniz.
 • Hasarlı aracın servis teslimini takiben 24 saat içerisinde onarımı tamamlanamazsa geçici araç temini yapılır. Konaklama ve Geri Dönüş Seyahati Hizmetini almayan sigortalılar yılda en fazla 2 kez ve olay başına 7 gün toplamda yıllık 14 gün olmak üzere Geçici Araç Hizmetinden yararlanabilir.
 • Hasar onarımları Škoda yetkili servislerinde yapılacağı için araçların 2'nci el değeri korunacaktır.