Skoda Servis

Skoda Yetkili Servisi Avek

SKODA Yetkili Servisi Avek, SKODA’nızın ilk günkü gibi kalması için standartlara uygun olarak gerçekleştirilen periyodik bakımdan, hasar onarım işlemlerine, orijinal yedek parçalardan yol yardım hizmetlerine kadar tüm servis işlemlerinizde uzman kadrosu ile hizmetinizde. Üstelik aldığınız bu hizmetlerin yanı sıra biz SKODA’nızı yenilerken siz de bekleme salonumuzdaki Avek ayrıcalıklarının keyfini çıkarabilirsiniz.18 Şubat 2019 tarihi itibariyle Skoda Yetkili Servisi Avek'e gelerek aşağıda belirtilmiş olan indirimlerden faydalanabilirsiniz.

3 yaş ve üzeri Skoda'nıza, SKODA Orijinal Parçaları'nda, Bakım ve mekanik işçilik hizmetlerinde ve Castrol Motor yağlarında özel indirim ayrıcalıkları sizi bekliyor.

3 ve 4 yaşındaki SKODA Araç modellerine, periyodik bakım, mekanik ve elektrik işlerinde kullanılan orijinal parça ve işçilik ile kampanya kapsamında belirlenmiş lastik markalarında** 15% indirim.

5 yaş 7 yaş arası SKODA Araç modellerine, periyodik bakım, mekanik ve elektrik işlerinde kullanılan orijinal parça ve işçilik ile kampanya kapsamında belirlenmiş lastik markalarında** 25%, motor yağlarında % 20 indirim.

8 yaş ve üstü SKODA Araç modellerine, periyodik bakım, mekanik ve elektrik işlerinde kullanılan orijinal parça ve işçilik ile kampanya kapsamında belirlenmiş lastik markalarında** 30%, motor yağlarında % 20 indirim.

* Bu kampanya trafiğe çıkış tarihi itibariyle 2 yaş üzeri Skoda araç modelleri için geçerlidir.

** Tavsiye edilen indirim; mekanik ve elektrik tüm Skoda Orijinal Parçaları, mekanik ve elektrik atölye işçiliği, Motor yağları, yağ değişimi ile Bridgestone, Michelin ve Lassa lastikler için geçerlidir.

** Continental Lastik modellerinde 3-4 yaş , 5-7 yaş ve 8 yaş üzeri Skoda Araç modellerinde %16 oranında indirim yapılmasını tavsiye ediyoruz.

*** Bu kampanya başka kampanyalarla birleştirilemez. Belirtilen indirim oranları, tavsiye edilen indirim oranlarıdır.

Tekstilkent: 0212 4402525

Çanakkale: 0286 4402525

Servis ve Bakım Detaylı Bilgi Al +

Servis ve Bakım

Düzenli, usulüne uygun olarak yapılmış bir bakım aracınızının değerinin korunmasına hizmet eder. Ayrıca aracınıza maksimum performans, daha fazla güvenlik ve daha uzun bir ömür sağlar. Servis aralıkları testler ve deneyimler sonucu saptandığından, belirtilen kilometrelerdeki bakımlarınızı yaptırmanız hem aracınız açısından hem de sizlerin daha sonra problem yaşamaması ve daha fazla masrafla karşılaşmaması açısından çok önemlidir.

Aracınızın ilk günkü kalitesiyle kullanımının devamını sağlamak için periyodik bakımlarınızı önerilen aralıklar ile Škoda Yetkili servislerinde yaptırmanızı öneriyoruz.

Common rail dizel motor dışındaki diğer dizel motorlu Skoda marka araçların; Skoda Auto tarafından belirlenen özellikteki yağ ve orijinal parçaları kullanarak her 10.000 km’de, common rail dizel motorlu ve benzinli araçların her 15.000 km’ de periyodik bakımlarını yetkili servislerde yaptırmaları önerilir. Škoda araçlarda periyodik bakımlarda işçilikler birim saat başı olarak piyasa şartlarına göre düzenlenir.

Yaz Kış Bakımları Detaylı Bilgi Al +

Yaz Kış Bakımları

İlkbahar ve Yaz Sezonuna Aracınızı Nasıl Hazırlayacaksınız?

İlkbahar ve yaz ayları genellikle araçların daha çok kullanıldıkları aylardır. Bu nedenle araçlar bu döneme hazır olmalıdır. Aracınıza düzenli olarak göstereceğiniz özen aracınızın hareket kabiliyeti ile birlikte güvenlik özelliklerini de arttırır. Belirtilen hazırlıklar neleri kapsar?

Yaz lastik değişimi ve check up

+ 7 °C nin üzerindeki sıcaklıklarda kış lastikleri kullanılmaz. Bu tip lastikler daha yumuşak malzemeden yapılmışlardır ve yüksek sıcaklıklarda daha çok aşınıp hasara uğrarlar. Bu nedenle kış lastiklerin değiştirilmesi gerekmektedir.

Böylece lastiklerde meydana gelebilecek hasar riski ortadan kaldırılır. Müşteri talepleri doğrultusunda kış lastik setleri Škoda Yetkili Servislerinde kullanım süresi gelene kadar depolanabilir. Sezon öncesinde lastiklerin durumu, balansı ve hava miktarı kontrol edilmelidir. Ayrıca lastik diş derinliği de önemlidir. Kurallara göre minimum lastik diş derinliği 1.6 mm. olması gerekirken, eksperlere göre 4 mm. derinliğin altındaki diş derinliğine sahip lastiklerde aşınma olasılığı çok yüksektir.

Fren Sistemi Kontrolü

Güvenli bir sürüş için fren sistemleri kış mevsiminden sonra mutlaka bir Škoda Yetkili Servisinde kontrol ettirilmelidir. Fren sıvı seviyesi, kaçaklar, fren hortumları, fren disk ve balataları bu kontrol esnasında detaylı bir şekilde incelenerek sürüş güvenliğiniz garanti altına alınır.

Güvenli bir sürüş için fren sistemleri kış mevsiminden sonra mutlaka bir Škoda Yetkili Servisinde kontrol ettirilmelidir. Fren sıvı seviyesi, kaçaklar, fren hortumları, fren disk ve balataları bu kontrol esnasında detaylı bir şekilde incelenerek sürüş güvenliğiniz garanti altına alınır.

Fren sistemi yan etkiler olmadan tüm lastiklerde aynı frenleme etkisini göstermelidir. Bunu sağlamak için Škoda Yetkili Servisleri, ziyaretiniz sırasında üretici firma tarafından yetkili servislerde kullanılması şart koşulan özel alet ve ekipmanlarla sistemi ayrıntılı olarak kontrol ederler.

Şase Kontrolü

Her aracın kış mevsiminden sonra temizlenmesi ve üzerinde kirlerden arındırılması gerekir. Özellikle de aracın alt ve tekerleğe yakın kısımları daha çok yol tuz ve hasarlarına maruz kalmaktadır. Araç yıkanıp temizlendikten sonra araç altındaki korozyon korumasının durumu incelenmelidir.

Herhangi bir hasar şüphesi durumunda kalifiye personel tarafından onarım işlemi yapılmalıdır.Škoda Yetkili Servisleri uygun sprey ve koruyucu malzemeler ile gerekli tüm standart ekipmanlara ve uygulamanın nasıl yapılacağı konusunda yeterli eğitim, deneyim ve bilgi birikimine sahiptir. Hatalı malzeme veya teknoloji ile yapılan işlemler sonucunda araçta korozyon meydana gelebilir. Ayrıca aracın eksoz sisteminin de Škoda Yetkili Servislerinde detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Soğutma Sistemi Kontrolü

Yeni sezona girerken aracınızın soğutma sistemi, kaçaklara karşı bir Škoda Yetkili Servisinde baştan aşağı detaylı bir şekilde kontrol edilmelidir. Soğutucu seviyesi incelenmeli, gerekirse tamamlanmalı veya üç sene boyunca değiştirilmeyen soğutma sistemi suları mutlaka değiştirilmelidir.

Akünün Kontrolü

Yeni sezon öncesi aracınızın aküsünü bir Škoda Yetkili Servisinde test ve kontrol ettirmenizi öneririz. Eğer gerekliyse akü şarj edilmeli, kutup başları temizlenmeli ve sıkıştırılmalıdır. Elektrolit seviyesi de kontrol edilmeli gerekirse saf su ilave edilmelidir.

Amortisörlerin Kontrolü

Yağmur ve buzlanma sebebiyle kış mevsiminde yollarda bozulma ve hasarlar meydana gelebilir. Bu sebeple konforlu ve güvenli bir sürüş için aracın amortisör sistemi de kontrol ettirilmelidir. Sistemdeki keçeler, süspansiyon ve sönümleme karakterisitkleri incelenmelidir.

Işıklandırma Sistemi Kontrolü

Farların doğru şekilde ayarlanmış olması güvenli bir sürüş için çok önemlidir. Bu sebeple far ayar işlemi doğru ekipman ve kalifiye personele sahip Škoda Yetkili Servislerinde yaptırılmalıdır. Ayrıca araçtaki tüm ampuller ve sigortalar da kontrol edilmeli, gerekenler değiştirilmelidir.

Sileceklerin, Fıskiye ve Işıkların Kontrolü

Silecekler ve su fıskiyeleri yanlış bir inanç olarak genelde aracın en az öneme sahip parçası olarak değerlendirilir. Fakat güvenliğimiz görüş açımızla doğru orantılıdır, özellikle de kötü hava şartlarında. Silecek lastiklerinin 6 ayda bir değiştirilmesi önerilmektedir. Ayrıca silecek su fıskiyelerinin durumu da kontrol edilmelidir.

Klima Sisteminin Kontrolü

Klima sisteminin hatasız çalışması, hem güvenli hem de konforlu bir sürüş için çok önemlidir. Kış mevsiminden sonra klima sistemi kontrol edilmeli ve oluşabilecek dezenfeksiyonlar temizlenmelidir. Ayrıca araç havalandırma sistemi ve filtreler de kontrol edilmelidir. Bu nokta araçta bulunan kişilerin sağlığı açısından önemlidir.

Motor Alanının Kontrolü

Kışın yollara dökülen tuzlar, çamurlar nedeni ile bunlar motor alanına da girebilir. Oluşturacakları kimyasal etki korozyona neden olabilir. Bunun önlenmesi için motor bölmesinin temizlenmesi gerekir. Ayrıca aracın motor yağ seviyesi de kontrol edilmeli, gerekliyse tamamlanmalıdır.

Kapı Kilitlerinin ve Menteşelerin Yağlanması

Kış aylarından sonra, kapı menteşe ve kilitlerinin durumu incelenmelidir. Eğer gerekliyse kapı kilit ve menteşeleri uygun malzeme ile yağlanmalıdır.

Her yıl Škoda Yetkili Servislerinde bakımla ilgili çeşitli indirimleri içeren sezonluk aktiviteler düzenlenmektedir. Yetkili Servislerimizle irtibata geçerek kampanya detayları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Orjinal Parçalar Detaylı Bilgi Al +

Orjinal Parçalar

Skoda Orijinal Parçalar

Kullandığımız parçalar aracınızın orijinalinde kullanılan parçaların aynısıdır. Ayrıca, tüm orijinal parçalarda ülke çapında, iki yıllık, sınırsız KM garantisi ile rahatınız da kolayca elde edilebilir.

Brake Pads

ŠKODA'nızın güvenli bir şekilde durdurulması, harekete geçmek kadar önemlidir. ŠKODA'da fren balatalarını maksimum etkinlik ve uzun ömür için test ediyoruz, ayrıca ısıya dayanıklı hale getiriyoruz. Bunun yanı sıra, daha rahat bir sürüş için minimum gürültüyü ve titreşimi yapmak için tasarlanıyorlar.

Filtreler

Bir filtre işi çok basittir. Kötü şeyleri filtreleyin ve iyi şeyler bırakın. Yakıt filtresi, hassas enjeksiyon setini hasardan korumak için istenmeyen kir parçalarını yakalar. Yağ filtresi, motor yağında çeşitli partikülleri tutar; hava filtresi, motora temiz hava girişi sağlamak için çalışır. Basit ve etkilidir.

Silecekler

Aero sileceklerimiz, önemli faydaları olan gelişmiş bir silecek: silecekin uzunluğu boyunca mükemmel silme performansı, yüksek hızda bile hassasiyetle silme, minimum gürültü ve kolların sökülmesi ve daha uzun hizmet ömrü sayesinde geliştirilmiş direnç. Hayatınızı kurtarabilecek basit bir çözüm.

Bujiler

Bujilerin kalitesi ve tasarımı, motorunuzun ne kadar iyi performans gösterdiğini ve ne kadar güvenilir olduğunu belirler. Düzgün şekilde ayarlanmış buji, benzinli bir motorun yanma sürecini olumlu etkiler ve böylece atıkların emisyon hacmini azaltır.

Akü

ŠKODA orijinal otomobil aküleri Power Frame teknolojisi kullanmaktadır ve piyasadaki en iyi akülerdendir. Karşılaştırılabilir rekabetçi akülerden daha yüksek bir kapasiteye sahiptirler. ŠKODA orijinal aküleri, her koşulda uzun vadeli istikrarlı güç çıkışı sağlar.

Değişim Parçaları

ŠKODA orijinal değişim parçaları, yeni parçaların kalitesi ile yenilenmiş parçalardır. Bunlar dişli kutuları, motorları, motor kafalarını, enjeksiyon pompalarını, marş motorlarını ve alternatörleri içerir.

Orjinal Aksesuar Detaylı Bilgi Al +

Orjinal Aksesuar

Skoda Orijinal Aksesuar

ŠKODA Orijinal Aksesuarları'nı kullanarak bir aracı tamamen yeniden oluşturabileceğinizi biliyor musunuz?

Tasarım & Sportiflik

Tasarımcılarımız mükemmel bir sonuç için çok çalıştılar ve aracın en küçük detayına kadar zarif bir görünüm kazandırdılar. Orijinal aksesuar paketleri aracın dinamik görünüşünü etkili bir biçimde arttırmakta ve aynı zamanda bu görünüşün gücünü vurgulamaktadır.

Konfor

Siz rahat hissediyorsanız biz de rahatız. Bu nedenle, yolcu refahını ve aracınızın pratikliğini artırmak için yıl boyunca geniş bir çözüm yelpazesi sunuyoruz.

Bagaj Bölümü

Škoda`nızın bagaj bölümü nitelikleri göze çarpan bir fonksiyonelliğe ve değişkenliğe sahiptir. Eşyaların her birinin kendi yeri olmakla kalmıyor, aynı zamanda herşey güvenli bir şekilde bağlanabiliyor ve konumlandırılabiliyor.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız

Skoda Garanti Detaylı Bilgi Al +

Skoda Garanti

Garanti koşulları, Skoda Yetkili Satıcısıyla müşteri arasında gerçekleşen satın alma anlaşmasının bir parçasıdır. Müşteri, imzasıyla garanti şartlarını kabul etmiş olur. Aracın teslimi sırasında müşteriye araç kullanım kılavuzu ve garanti belgesi diğer belgeler ile birlikte teslim edilir.

Tüm parçaları dahil olmak üzere aracın tamamı 2 yıl süreyle garanti kapsamındadır.

Tüm Skoda araçlar kilometre sınırı olmaksızın 3 yıl boya garantisine sahiptir.

Octavia I (1U), Octavia Tour (1U), Fabia I (6Y), Superb I (3U) araçları, kilometre sınırı olmaksızın, 10 yıl süre ile Paslanma Sonucu Delinmeye Karşı Gövde Garantisi’ne sahiptir. 2004 yılından itibaren üretilen diğer tüm modeller kilometre sınırı olmaksızın 12 yıl Paslanma Sonucu Delinmeye Karşı Gövde Garantisi’ne sahiptir.

Garanti belgesi ile satılması yasal olarak zorunlu olmayan parçalar 6 ay, garanti belgesi ile satılması yasal olarak zorunlu olan parçalar teslim tarihinden itibaren 2 yıl süreyle garanti kapsamındadır. Yedek parça garantisi söz konusu olduğunda, parçanın gerekli teknik bilgi ve yetkinliğe sahip servisler tarafından monte edildiğinin kanıtlanması ve parçanın takılma şeklinin imalatçı tarafından bildirilen teknik özelliklere uyması gerekmektedir.

Garantinin başlangıcı aracın teslim tarihidir. Aracın mülkiyet değişikliği garanti süresini etkilemez.

Garanti kapsamı ürün kaynaklı hatalar için geçerlidir. Bu nedenle, doğal aşınma, fazla yıpranma, usulsüz kullanım veya onaylanmamış değişikliklerden dolayı meydana gelen hasarlar ile dış etkenlerden kaynaklanan durumlar garanti kapsamı dışındadır. Garanti kapsamında değiştirilen parçaların mülkiyeti yetkili satıcıya geçer. Garanti kapsamında ücretsiz değiştirilen parçanın garanti süresi aracın garanti süresi ile sınırlıdır.

Garanti kapsamındaki sorunun giderilmesinde yetkili servis onarım veya parça değiştirme yöntemlerinden birini kullanabilir.

Garanti kapsamında değiştirilen parçanın ve buna ait işçiliğin bedeli müşteriden talep edilemez. Garanti kapsamındaki bir arızadan dolayı yolda kalan aracın yetkili servise çekilmesi veya mobil yol yardımı ile ilgili ücretler garanti kapsamında karşılanır. Ticari kayıplar gibi diğer dolaylı masraflar garanti kapsamında değildir.

Müşteri araç ile ilgili kusurları vakit geçirmeden en yakın yetkili satıcıya/servise bildirmekle yükümlüdür.

Aşağıdaki durumlarda garanti geçerli değildir:

  • Aracın bakım ve onarımları zamanında, düzenli olarak, gerekli teknik bilgi ve yetkinliğe sahip servisler tarafından; periyodik bakım ve onarım prosedürlerine uygun şekilde yapılmamışsa
  • Araç kullanımına ilişkin kullanım kılavuzunda yer alan bilgilendirmelere uyulmamışsa
  • Araç; amacı dışında, uygun olmayan şartlarda veya aşırı yük altında kullanılmışsa (Yarış aracı olarak kullanım vb.),
  • Satın alınan araçtaki onarım ihtiyacı zamanında bildirilmemişse ya da kayıt altına alınması sağlanmamışsa,
  • Servis tarafından yapılan uyarılara rağmen, bildirilen süre içinde araç sahibi ya da kullanıcıları onarıma imkân sağlamamışsa,
  • Satın alınan araç daha önce gerekli teknik bilgi ve yetkinliğe sahip olmayan servisler ya da kişiler tarafından onarım görmüşse,
  • Araca imalatçı firma tarafından onaylanmamış herhangi bir parça takılmışsa veya araçta imalatçı firma tarafından onaylanmayan bir değişiklik yapılmışsa,

Normal kullanım sonucu ve malzemenin doğası gereği parçalarda meydana gelen aşınma ve yıpranmalar garanti kapsamında değildir. Aşınmaya maruz olan bu parçalara örnek; ampuller, fren ve debriyaj balataları, filtreler, lastikler, sigortalar, bujiler ve silecek lastikleridir. Fakat söz konusu parçalarda malzeme, işçilik ve montaj hatası; yani fabrikasyon hatası tespit edilirse parçalar garanti başlangıç tarihinden itibaren ilk 6 ay veya 10.000 km boyunca (hangisi önce dolarsa) garanti kapsamında değerlendirilebilir. Araç üzerinde yapılan değişiklikler veya modifikasyonlar söz konusu ise bunlarla ilgili olarak meydana gelen arızalarda garanti geçerli değildir.

Yol şartlarından, kullanım şeklinden ve yakıt kalitesinden doğrudan etkilenen parçalar; fabrikasyon bir hata söz konusu olmadıkça garanti kapsamı dışındadır. Kullanım ile ilgili ortaya çıkabilecek lastik balans ayarları, ön düzen ayarları, rüzgar sesi giderilmesi, yakıt tüketim ölçümü gibi işlemler garanti kapsamında değerlendirilemez

Skoda Kasko Detaylı Bilgi Al +

Skoda Kasko

Skoda, Allianz Sigorta, Eureko Sigorta, Mapfre Sigorta ve Anadolu Sigorta işbirliği ile gerçekleştirilen Skoda Kasko, Skoda araç sahiplerine benzersiz bir fırsat sunuyor.

Skoda Kasko, Skoda araç sahiplerine benzersiz avantajlar sunuyor

Yetkili Servis klozu ile cam dâhil, hasarlarınız anlaşmalı Skoda yetkili servisimizde, orijinal parça kullanılarak uzmanlar tarafından onarılır ve eksiksiz şekilde ödenir. Aracınızın trafiğe ilk çıkış tarihinden itibaren geçecek 1 yıllık süre içinde meydana gelebilecek herhangi bir kazada, aracınızın tamir edilemeyecek derecede zarar görmesi ya da çalınması halinde 0 km araç verilir ya da peşin anahtar teslimi bedeli tamamen karşılanır.

Anlaşmalı olmayan servislerde hasar tazminatının %30’luk kısmı sigortalı tarafından karşılanırken, Skoda Kasko ile anlaşmalı olan Skoda Yetkili Servilerde hasar eksiksiz karşılanır. Araç anahtarının çalınması veya kaybı durumunda oluşan hasarlarınız poliçede belirtilen limitler dahilinde ücretsiz olarak yenilenir.

Eureko Sigorta'da 3.500TL, Allianz'da 1.000 TL, Anadolu Sigorta'da 3.000 TL'ye kadar eksper beklemeden işlemler yapılır. Böylece daha hızlı hizmet alabilirsiniz.

Küçük ölçekli hasarlarınız, sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu mini onarım servislerinde yapılır.

Cam kırılmalarında bir kereye mahsus olmak üzere orijinal cam kullanılarak ve poliçe dönemi içinde bir defaya mahsus radyo/teyp hasarıyla sınırlı kalan hasarlarda hasarsızlık indirimi bozulmadan değişim avantajı sunulur. Skoda Yetkili Servisi’ne teslim edildikten 24 saat sonra aracınızın sorunu giderilmemişse geçici araç verilir.

Araç anahtarının kaybı durumunda, anahtarınız poliçede belirtilen limitler dahilinde ücretsiz olarak yenilenir.

Skoda Yetkili Servisleri hem acente hem de anlaşmalı servis oldukları için işlemleriniz tek merkezden hızla yapılır.

İçeriğindeki kasko sigortası, ferdi kaza sigortası, ihtiyari mali mesuliyet sigortası, hukuksal koruma sigortası ve kasko yardım paketi hizmetiyle her türlü risk güvence altına alınır. Bir sonraki yıl yenileme yapılırken avantajlı hasarsızlık indirimi sunulur.

Hasarlar yetkili servis çatısı altında giderildiği için Skoda’nızın 2. el değeri korunmuş olur.

Bu paket, Skoda Yetkili Satıcılarımızda satılmaktadır.