Audi TT

Bir ikon geri dönüyor. Audi TT Coupé.

Daha da sportif, daha az tavizkâr. Üçüncü nesil Audi TT Coupé. Hem tasarımı hem de sürüş deneyimi açısından kusursuz ve büyüleyici. Örneğin quattro® sürekli dört tekerlekten çekiş ile birlikte tahrik kuvveti arka ağırlıklı olmakla beraber, akslara değişken şekilde dağıtılır. Veya tam dijital Audi sanal kokpit: Müşterinin isteğine göre, ister klasik göstergeler üzerinden, ister tam ekranlı görüntüler ile bilgileri sunar. Audi Matrix LED farlar fark edilir şekilde daha parlak bir etki yaratır. Trafik durumuna uyarlanan ve diğer araçları karartan tek tek, ışık yayan diyotlardan meydana gelir. Audi TT Coupé, çağımızın en ilerici spor otomobilidir.

Audi TT harika görüntüsüyle, sürüş keyfi ve spor arabaları için oldukça ekonomik, etkileyici bir araç haline getiriyor. BMW 2 Serisi, Porsche 718 Cayman, Mercedes SLC, Toyota GT 86 ve Ford Mustang ile yarışıyor.

Audi TT’nin çekiciliğinin anahtarı, spor otomobil dinamikleri ve günlük yaşamla başa çıkma kabiliyeti arasındaki dengede yatıyor. Bu amaçla, iyi bir iç dizaynı seviyesinin yanı sıra şehirde dolaşırken veya otoyolda bir yolculuk yaparken birlikte yaşayabileceğiniz kadar konforlu bir sürüş sunuyor.

Audi TT, 2018 yılının sonlarında açıklandı, ilk örnekler 2019'un başında yola çıkmaya başladı. Otomobilin stiline Tweaks, motor yelpazesi ve standart ekipman güncellemenin bir parçası olarak yapıldı. Motor seçenekleri, yedi vitesli otomatik şanzımanlı ve 0-62mph süresi 6.6 saniyelik giriş seviyesi 195bhp 2.0 litre 40 TFSI modelini içeren iki turboşarjlı benzine dönüştürüldü. İkinci seçenek, kısmen Audi’nin quattro dört tekerlekten çekiş sistemi sayesinde, 5.2 saniyede 0-62mph'e ulaşabilen 2.0 litrelik 45 TFSI modelidir. TT'nin dizel modeli durduruldu.

Audi TT: Hız Tutkunlarının Sevdiği Otomobil

TT'nizi daha fazla sportiflik ve güçle istiyorsanız, gerçekten Porsche-rakip performans rakamları vermek için quattro dört tekerlekten çekiş ile birlikte 2.0 litrelik TFSI benzinli motorun 302bhp versiyonunu kullanan Audi TTS'ye geçebilirsiniz.  S tronic versiyonunda 4,5 saniyede 0-62mph mümkündür.

Bu arada, kompakt bir pakette supercar-baiting performansını merak ediyorsanız, TT RS dört saniyenin altında 0-62mph yapabilir ve 2,5 litrelik beş silindirli benzinli motoru sayesinde 170mph'in üzerine çıkar.

Audi TT’nin içi, sınıfının en iyilerinden. Minimalist tasarımı, içinde iklim kontrol sıcaklıkları gösteren zeki dairesel hava menfezlerinin yanı sıra, geleneksel analog kadranları ortadan kaldıran ve TFT ekranla değiştiren Audi'nin “Sanal Kokpit” ini içeriyor. Bu ekran, uydu navigasyon haritaları ve yol tarifleri dahil her türlü bilgiyi görüntüleyebilir.

TT'yi dört kişilik olarak teknik olarak tanımlayabilirsiniz, ancak arka koltuklar en küçük çocuklar, acil kullanım veya birkaç yumuşak çanta taşıyor gibi düşünülür. Kolayca katlanabilirler, bagajı daha pratik hale getirirler. Audi, 2019 anketlerde 30 üretici arasında 16.ıncı sırayı alıyor.

1998’in orijinal TT’si göz alıcı bir görünüme sahipti, ancak özellikle köşelerde parıltılı değildi. Ve şimdi, bu üçüncü nesil TT işleri bir üst segmente taşımış gözüküyor. Yılın en iyi dizayn spor otomobili Kupası’nı son 20 yıl içinde 15 kez layık görüldü. Ancak bu TT'nin ne kadar hızlı olduğu ya da onu mükemmel bir kupa almasını sağlayan ne kadar iyi kullanıldığı değildir. İç kısmı yüksek teknoloji ve kullanıcı dostu bir tasarıma sahip, çok sayıda modern teknoloji ve daha pahalı bir otomobilde görünmeyecek görkemli malzemelerden oluşuyor. Erişimi kolay bir önyükleme ve düz bir şekilde katlanan arka koltuklar ile nispeten pratiktir.

Gürültü ve Titreşim

Audi TT bir spor arabadır. Bununla birlikte, çerçevesiz pencerelerin etrafında gözle görülür bir rüzgar gürültüsü ve çarpmalara karşı bir miktar süspansiyon gürültüsü olsa da, kesinlikle Ford Mustang gibi rakiplerle karşılaştırıldığında oldukça sessiz bir kruvazördür.

Altı vitesli manuel şanzıman biraz uzun ve sportif olmayan vites değiştirme hareketine sahip, ancak hafif ve hassastır. S tronic otomatik şanzıman quattro modellerinde standarttır ve önden çekişli ve TTS varyantlarında bir seçenektir, özellikle dinamik modda bırakıldığında, yavaş hızlarda biraz sarsıntılı olmaktan ötürü genellikle kaygandır. Vites değişiminde hız kazanmaya çalışırken vites değişiklikleri biraz hissedebilir, ancak direksiyon simidine monte edilmiş kürekler vasıtasıyla kesintisiz manuel değişiklikler yapabilirsiniz.

Donanım ve Modeller

tt_coupe.jpg

TT Coupé

tt_s_coupe.jpg

TTS Coupé

Formu Doldurun, Sizi Arayalım

TİCARİ İLETİŞİM VE TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ BİLGİLENDİRME

Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun gereğince, ticari elektronik ileti; telefon, çağrı merkezleri, faks, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda gerçekleştirilen ve ticari amaçlarla gönderilen veri, ses ve görüntü içerikli iletileri, ifade eder. Ticari elektronik iletiler, alıcılara ancak önceden onayları alınmak kaydıyla gönderilebilir. Bu onay, yazılı olarak veya her türlü elektronik iletişim araçlarıyla alınabilir. Alıcılar diledikleri zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı reddedebilir. Bu kapsamda ticari elektronik ileti gönderimine dair onay verseniz dahi dilediğiniz zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı gönderide yer alan linke girerek her zaman reddedebilirsiniz.

TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ GÖNDERİMİNE DAİR AÇIK ONAY

Bu formun onaylanması ile 6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve 15 Temmuz 2015 tarihli 29417 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik kapsamında AVEK OTOMOTİV SERVİS SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ (“AVEK”) tarafından veya bir aracı firma vasıtasıyla tarafıma Kanunlara uygun şekilde, her türlü ürün ve hizmetlere ilişkin çeşitli tanıtım, reklam, promosyon, satış ve pazarlama, kutlama, temenni amacıyla, Şirketiniz veya şirketinizin dahil olduğu şirketler topluluğu şirketlerinin tarafıma eposta, SMS/kısa mesaj, anlık bildirim, sosyal medya ve diğer online reklam ağları, otomatik arama, bilgisayar, telefon, faks, e-posta/mail, bluetooth-diğer kablosuz ağlar ve diğer elektronik iletişim araçları ile ticari elektronik iletiler ve diğer iletiler göndermesine, dilediğim zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı her zaman reddedebileceğime tereddüde yer vermeyecek şekilde bilgi sahibi olarak, aydınlatılmış açık rızam ile onay veriyorum. Yukarıdaki yer alan bilgilendirmeler kapsamında belirtilen izinleri/onayları veriyorsanız, bu hususlardaki kabul, rıza ve onayınızı belirtmek üzere şimdi lütfen “Elektronik İleti Gönderimi Hakkında Bilgilendirme ve Onay Formunu” okudum, onaylıyorum ibareleri yanındaki kutucuk/kutucukları işaretleyerek onayınızı elektronik olarak verebilirsiniz.