Audi RS

Daha az ağırlık. Daha fazla sürüş keyfi. Audi RS 6 Avant.

Audi RS 6 Avant'ın önerilecek çok fazla özelliği vardır: Büyüleyici güç, etkili, güzel bir görünüm ve akıllı Audi ultra hafif tasarım teknolojisi. Çünkü daha hafif bir araç, daha çevik bir araç demektir. Bunun, sürüş keyfinizi ne ölçüde artıracağı ise rakamlarla ifade edilemez. Daha çok duygularla ifade edilir. Audi RS 6 Avant'ı deneyimleyin.

Bir Audi'nin "RS" harflerinin, Alman firmasının o anki performans makinesini tanımlamayı bırakıp, bir performans alt markasında bir modeli ayırt etmeye başladığını söylemek zor olabilir. Ama bir süre önce o da oldu. Kolay cevap, orijinal RS2 Avant'ın B5 nesil RS4 Avant tarafından gerçekleştirildiği 1999 yılı olacaktır. Ancak bu aynı zamanda basit bir cevaptır, çünkü bu noktadan sonraki on yıl boyunca, eskiden Quattro GmbH olarak bilinen Audi, bir seferde birden fazla Audi RS satılmamasına çok dikkat ediyordu.

Yeni Audi RS Özellikleri

RS3'ün güncellemenin bir parçası olarak aldığı diğer önemli şey, üç kutu profil ve ayrı bir önyükleme; beş kapılı Sportback versiyonunun yanı sıra Audi Sport, mekanik makyajı çoğunlukla kardeş araba ile aynı olan dört kapılı bir RS3 Sedanı sunuyor. Audi, şu anda mega hatch nişi dediğimiz şeyin doğumunda orada olduğunu iddia edebilir. Orijinal RS3 Sportback, 2011'de geri dönen 300bhp bariyerinde ilerleyen ilk beş kapıdan biriydi.

Mevcut kavramaya bağlı olarak ön ve arka akslar arasındaki torku zıplatır ve bazı sürüş modlarında bu torku diğer tekerleklere göre daha hızlı bir şekilde hareket ettirmesine rağmen, geleneksel açık diferansiyeller ve fren tabanlı elektronik tork vektörlerine geri döner. viraj alma esnasında her bir dingilin yüklü ve yüksüz tarafları arasındaki itici güç.

Audi RS yeni tamamen alüminyum 2480cc beş silindirli turboşarjlı motoru, bu hafif eksiklik için mükemmel bir seçim olabilir.

Audi RS hem doğrudan hem de dolaylı yakıt enjeksiyonunu kullanarak, 5850 dev / dak ila 7000 dev / dakikada 394bbp, 1700 dev / dak ila 3500 dev / dak'da 354lb üretiyor. Bu güç, yedi vitesli çift kavramalı şanzıman ile yola çıkıyor.

İster A3 Saloon gerekse Sportback ile başlıyor olun, Audi Sport’ın RS3’e ilişkin değişiklikleri aynıdır.

Her iki RS3 de A3 emsallerinden 25 mm daha aşağıya biniyor ve arkada 20 mm yukarı, 14 mm yukarı genişletilmiş aks izleri var.

Ancak Audi RS3 Sedan beş kapıya göre birkaç önemli dinamik avantajla başlıyor, hafif bir ağırlık merkezi için 12 mm daha düşük bir tavan çizgisine ve 14 mm daha geniş bir arka raya sahip. Salon aynı zamanda hatchback'e göre daha uzun ve marjinal olarak daha ağırdır. Her iki RS3 kardeşi de 19in alaşım jantlarla gelir ve standart olarak pasif değişkenli ‘kademeli power hidrolik direksiyon (oranı merkez dışı hızlandıran).

Önünde daha geniş lastik ayak izi olan karışık genişlikte dövme 19 inç jantlar, adaptif damperli RS spor süspansiyon yayları, karbon seramik ön fren diskleri ve aktif bir RS spor egzozu gibi bir seçenektir.

Audi RS adaptif süspansiyon için yukarıdaki tüm seçeneklere sahip 1567kg ağırlığında, arkaya 58/42 dağıtıldı, bu da Ford’dan daha elverişli bir otomobildir.

Audi RS’nin Tarihçesi

Değişim için tetikleyici tamamen Audi Sport’a ait Neckarsulm tesislerinden inşa edilen ilk Audi RS olan 2009’un orijinal TT RS’iydi. 2012 itibariyle, eşzamanlı üretimde beş RS'den az otomobil yoktu. Şimdi bildiğimiz gibi RS markası doğdu ve en alt basamağında orijinal RS3 Sportback mega hatchback oldu.

Tamamen yeni bir MQB platformu RS3, 2015 yılında geldi ve şimdi, genellikle geniş kapsamlı bir araç olmasına rağmen, otomobil için orta yaştaki bir değişikliğin etkin bir şekilde gerçekleştiği bir şey oldu.

Bu tutma ve toplamanın bir parçası olarak, RS3 olağan şekillendirme ve ekipman ayarını alır. Ancak, aynı zamanda performans pazarının bu bölümündeki otomobiller için neredeyse bilinmeyen bir tepe çıkışı olan, tasarruf sağlayan, göze çarpan bir 394bhp sağlayan yepyeni bir tamamen alüminyum beş silindirli motor kazanıyor.

Donanım ve Modeller

Formu Doldurun, Sizi Arayalım

TİCARİ İLETİŞİM VE TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ BİLGİLENDİRME

Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun gereğince, ticari elektronik ileti; telefon, çağrı merkezleri, faks, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda gerçekleştirilen ve ticari amaçlarla gönderilen veri, ses ve görüntü içerikli iletileri, ifade eder. Ticari elektronik iletiler, alıcılara ancak önceden onayları alınmak kaydıyla gönderilebilir. Bu onay, yazılı olarak veya her türlü elektronik iletişim araçlarıyla alınabilir. Alıcılar diledikleri zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı reddedebilir. Bu kapsamda ticari elektronik ileti gönderimine dair onay verseniz dahi dilediğiniz zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı gönderide yer alan linke girerek her zaman reddedebilirsiniz.

TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ GÖNDERİMİNE DAİR AÇIK ONAY

Bu formun onaylanması ile 6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve 15 Temmuz 2015 tarihli 29417 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik kapsamında AVEK OTOMOTİV SERVİS SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ (“AVEK”) tarafından veya bir aracı firma vasıtasıyla tarafıma Kanunlara uygun şekilde, her türlü ürün ve hizmetlere ilişkin çeşitli tanıtım, reklam, promosyon, satış ve pazarlama, kutlama, temenni amacıyla, Şirketiniz veya şirketinizin dahil olduğu şirketler topluluğu şirketlerinin tarafıma eposta, SMS/kısa mesaj, anlık bildirim, sosyal medya ve diğer online reklam ağları, otomatik arama, bilgisayar, telefon, faks, e-posta/mail, bluetooth-diğer kablosuz ağlar ve diğer elektronik iletişim araçları ile ticari elektronik iletiler ve diğer iletiler göndermesine, dilediğim zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı her zaman reddedebileceğime tereddüde yer vermeyecek şekilde bilgi sahibi olarak, aydınlatılmış açık rızam ile onay veriyorum. Yukarıdaki yer alan bilgilendirmeler kapsamında belirtilen izinleri/onayları veriyorsanız, bu hususlardaki kabul, rıza ve onayınızı belirtmek üzere şimdi lütfen “Elektronik İleti Gönderimi Hakkında Bilgilendirme ve Onay Formunu” okudum, onaylıyorum ibareleri yanındaki kutucuk/kutucukları işaretleyerek onayınızı elektronik olarak verebilirsiniz.