Audi Q5

Her türlü arazi için yaratıldı. Audi Q5.

Hiçbir şeyi şansa bırakmayın. Konu ister konfor ister stil ya da dinamikler olsun Audi Q5 ilk andan itibaren beğeninizi kazanacaktır. Etkileyici görünüm, güçlü çekiş ve öncü teknoloji. Seçenekleriniz işte böylesine çok yönlü. Her gün yeni bir biçimde - Audi Q5 ile.

Audi Q5'in ikinci nesli segmentindeki çok yıllık en çok satanlara göre, en sempatik, en kullanışlı ve SUV’lardan biridir. Şimdi ikinci nesil için eklenen betimlemeler ise  “daha ​​da çok yönlü” ve “sportif” oldu. Söylemek gerekirse, Audi Q5 ikinci nesli kapsamlı bir yeniden çalışmadır. Ve eskiyi yeninin yanına park ederseniz, değişiklikler açık ve daha iyi anlayabilirsiniz. Birincisi, bir çift squinti ve daha az dostu LED farlarla parantezlenen Audi'nin önde imzasını taşıyan ve klasikleşen büyük tek kare ızgaradır. Yan profil artık çok daha yontulmuş ve farın sağ üst köşesinde başlayan ve kaputun istiridye parçasını sağ arkaya sıçramadan önce bir özellik çizgisi olarak kullanan, önden arkaya doğru bir alttan kesme var bulunuyor.

Audi Q5 Farkı

Audi, “quattro dört tekerlekten çekişe referans” olduğunu düşünüyor, ancak tasarımcıların muhtemelen sadece hoş göründüğü için yaptıklarını düşündürüyor. Arka kısım temizlendi ve yeni Q5 selefine göre hemen hemen her yönde genişlemiş olmasına rağmen, bir şekilde daha küçük görünmek için hepsi güzel ayrıntılarla detaylandırılmış.

Yeni Audi Q5, yeni A4’ün uzunlamasına motorlar için ‘MLB’ platformunu temel alıyor ve daha fazla konfor ve daha iyi kullanım vaat ediyor, ancak aynı zamanda uygun bir bakım hizmeti de sunuyor. Aslında ağır motorlu altı silindirli modelde biraz daha az olan dört silindirli 2.0 litrelik TFSi'de otomobilin taban ağırlığını 90 kg’a düşürmeyi başardı. Bu ağırlığın bir kısmı yeni beş bağlantılı süspansiyondan, frenleme bileşenlerinden ve diğer bit''bob'lardan arındırılmıştır. Ve şimdi standart çelik yaylardan, bilinçsiz standartlara sahip aktif çelik yaylara kadar sönümleme ve süspansiyon için çok çeşitli seçenekler mevcuttur.  Audi Q5’te en iyi sürümler bile bir spor farkına sahip, muhtemelen önümüzde yeni çıkacak SQ5 ve RSQ5'te daha fazla kullanım görecekler.

Audi Q5 Motor Seçenekleri

Piyasaya sürülen beş motor, dört dizel ve bir benzin seçeneği bulunacak, ancak bunların biraz beyaz bir yalan olması, bunların üçünün 150bhp, 163bhp ve 190bhp çıkışları ile aynı 2.0 litre TDi olduğunu görmek gerekir. Diğer dizel ise 286bhp ve 457lb ft torklu sevimli bir V6 mono-turbo ve tek benzin ise 41.5mpg'a eşit, 154g / km'yi yöneten, 252bhp ile 2.0 litre TFSI. Audi tarafından nihai rakamlar henüz doğrulanmadı, ancak tüm motorların giden Q5'ten daha temiz ve daha verimli olmalarını bekliyorlar.

Şanzımanlara gelince, altı ileri manuel, yedi ileri S-Tronic otomatik ve sekiz ileri Tiptronic var, ancak ikincisi yalnızca 3,0 litrelik TDI ile eşleştiriliyor. Hepsi dört tekerlekli motorlu dört çeker tabanda 150bhp dizel motordan sadece önden çekişli, bir maliyet seçeneği olarak quattro ile, arka aks yalnızca gerçekte ihtiyaç duyulduğunda sürülüyor. Ön veya dört tekerlekten çekişli versiyonlarda, iyi bir tork vektörü elde edeceksiniz, ancak şu ana kadar örneklemekte olduğumuz otomobiller 3,0 litre TDI ve 2,0 litre benzin.

Audi Q5 ile Sürüş Keyfi

Hem cömert şekilde hem de hoş görünümlü 20 inç jantlarda 3.0 litre TDI ve 2.0 litre benzinli modelleri oldukça rahat ve keyifli sürüş deneyimi sunuyor. Direksiyon doğru ve şaşırtıcı bir şekilde iletişimseldir. Rahatsız edici yedi sürüş seçeneği, offroad'tan allroad'a kadar konfor ve dinamik olana kadar her şey, bireysel modların bir araya gelmesiyle, sadece sürmek için seçim yapmak zorunda kalmayacaksınız. Ancak bireysel modları seçerken kullandığınız yola ve yeni Q5'e uygun olan moda  karar verin. Frenleme güçlü ve ilericidir, çekiş bu tork vektör sihirbazı sayesinde demir  gibi sağlamdır ve gerçekten istemeniz durumunda, özellikle karmaşıklık hissetmeden kendinizi en iyi şekilde ifade ederek sürersiniz.

Donanım ve Modeller

q5.jpg

Q5

    Formu Doldurun, Sizi Arayalım

    TİCARİ İLETİŞİM VE TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ BİLGİLENDİRME

    Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun gereğince, ticari elektronik ileti; telefon, çağrı merkezleri, faks, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda gerçekleştirilen ve ticari amaçlarla gönderilen veri, ses ve görüntü içerikli iletileri, ifade eder. Ticari elektronik iletiler, alıcılara ancak önceden onayları alınmak kaydıyla gönderilebilir. Bu onay, yazılı olarak veya her türlü elektronik iletişim araçlarıyla alınabilir. Alıcılar diledikleri zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı reddedebilir. Bu kapsamda ticari elektronik ileti gönderimine dair onay verseniz dahi dilediğiniz zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı gönderide yer alan linke girerek her zaman reddedebilirsiniz.

    TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ GÖNDERİMİNE DAİR AÇIK ONAY

    Bu formun onaylanması ile 6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve 15 Temmuz 2015 tarihli 29417 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik kapsamında AVEK OTOMOTİV SERVİS SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ (“AVEK”) tarafından veya bir aracı firma vasıtasıyla tarafıma Kanunlara uygun şekilde, her türlü ürün ve hizmetlere ilişkin çeşitli tanıtım, reklam, promosyon, satış ve pazarlama, kutlama, temenni amacıyla, Şirketiniz veya şirketinizin dahil olduğu şirketler topluluğu şirketlerinin tarafıma eposta, SMS/kısa mesaj, anlık bildirim, sosyal medya ve diğer online reklam ağları, otomatik arama, bilgisayar, telefon, faks, e-posta/mail, bluetooth-diğer kablosuz ağlar ve diğer elektronik iletişim araçları ile ticari elektronik iletiler ve diğer iletiler göndermesine, dilediğim zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı her zaman reddedebileceğime tereddüde yer vermeyecek şekilde bilgi sahibi olarak, aydınlatılmış açık rızam ile onay veriyorum. Yukarıdaki yer alan bilgilendirmeler kapsamında belirtilen izinleri/onayları veriyorsanız, bu hususlardaki kabul, rıza ve onayınızı belirtmek üzere şimdi lütfen “Elektronik İleti Gönderimi Hakkında Bilgilendirme ve Onay Formunu” okudum, onaylıyorum ibareleri yanındaki kutucuk/kutucukları işaretleyerek onayınızı elektronik olarak verebilirsiniz.