Audi A5

Audi A5 Sportback

İşlevselliği birleştirilen atletizm ve zarafet: Audi A5 Sportback, bir sedanın sunduğu olağanüstü iç mekanla birlikte sportif avant-garde sunar. En gelişmiş teknolojiler ve yenilikçi asistan sistemleri, sürüş sırasında eğlenmenize konsantre olmanıza olanak tanıyan temel unsurlar için güvenlik sağlar.

Mercedes, orijinal CLS'yi piyasaya sürdükten sonra coupé tarzını üst düzey araç pratikliği ile birleştiren ilk marka olabilir, ancak o araba yüksek fiyat etiketi ile satışa sunuldu. Bu, Audi'nin gelmesi ve Audi A5 Sportback ile daha ekonomik bir boyuta taşındı. Audi A5’in piyasaya girmesiyle stil ve pratiklik daha birçok otomobil alıcısı tarafından erişilebilir oldu.

Audi A5 Coupé ve Convertible modellerinde ekstra bir çift kapı ve daha pratik bir hatchback tarzı bagaj kapağı sunan A5 Sportback, esasen iyi tasarlanmış bir takım olarak bir A4 salon versiyonuydu. Bu sürüm Audi’nin en iyisi olma potansiyeline sahiptir. Şu anki A4 salon, öncekinden çok daha iyi olmakla birlikte A5 versiyonu alt yapısı birlikte tasarlanmıştır. Audi A5’in ne kadar iyi olup olmadığını ve  A5 Sportback'i düşünüyorsanız, bilmeniz gerekenler var. Bu, benzinli veya dizel motor, manuel veya otomatik şanzıman satın alıp almayacağınızı ve hangi donanımların paranızın karşılığını vereceğini de içerir.

Performans ve sürücü

Hangi ayarı seçtiğinize bağlı olarak dört süspansiyon seçeneği vardır. Entry-level Sport, Comfort Dynamic olarak adlandırılan en yumuşak yaylara sahipken, S line ve Black Edition, Sport'a bir seçenek olarak ekleyebileceğiniz daha sert bir kurulum elde ediyor. Sonra S5'te standart olarak sunulan daha sert S Sport süspansiyonu var (bu sürüm geçici olarak satış dışı olsa da), adaptif damperler üst seviye Vorsprung döşeme için standart. Bunlar Sport trim dışındaki her şeye ek ücret karşılığında eklenebilir.

Audi 5 ve Rakipleri

Ford Mondeo gibi büyük aile arabaları, genişlikleri ve pratiklikleri sayesinde Türkiye’de en çok satan modeller arasındaydı. Bununla birlikte, onlar için pazar, prestij markalarının ve MPV'ler ve SUV'ler gibi ilginç yeni görünüm stillerinden daha çok arzulanan salonlar tarafından neredeyse tamamen piyasadan silindi.

Bu yüzden Audi ve BMW'nin büyük hatchback pazarını Audi A5 Sportback ve BMW 4 Serisi Gran Coupe gibi modellerle yeniden yarattıkları görülüyor. Bunlar ayrıca yeni  görünümleriyle ve muhtemelen beklemeyeceğiniz bir seviyede yolcu ve bagaj alanıyla neredeyse coupe kadar şık olacak şekilde tasarlanmıştır.

Audi A5 ve Motor Gücü

Motorlar, 148 ila 187 bhp arasında değişen, aynı büyüklükte 148, 187 veya 242 bhp sunan bir benzinle birlikte, 35 TDI ve 40 TDI etiketli 2.0 litrelik bir dizel motora sahiptir. Audi’nin ünlü quattro dört tekerlekten çekiş sistemi, RS5’e özel değil, 200bhp’dan fazla olan A5 standartlarında ve 187bhp dizel seçeneği ise otomatik şanzımanların çoğunda da bulunuyor.

Açık yolda, 2.0 litrelik dizel kesinlikle bol miktarda güç harcıyor ve Sportback'i mükemmel bir otoyol arkadaşı yapmak için lastik ve rüzgar gürültüsü duymadan pürüzsüz bir karaktere sahip.

Çünkü çoğu A5 Sportback şirket arabası olarak satın alınır, bu en popüler olan dizellerdir. 187bgp'lik 2.0 litrelik 40 TDI dizel,% 35'lik bir şirket otomobili Faydası (BİK) grubu için 51.4mpg'ye varan ekonomisi ve 137g / km CO2 emisyonu ile tercihimiz olacaktır. Düşük güçlü 35 TDI, işletme sürücüleri için daha iyidir, ancak% 4'lük dizel ek ücret nedeniyle hala% 31'lik parantez içerisindedir.

Audi A5 İç Konforu

İçeride, A5 Sportback etkiliyor - özellikle ön tarafta. Audi’nin iç tasarımı uzun süredir peluş minimalizm ve mükemmel ergonomi için övgüyle karşılandı ve bu, A5 Sportback’te, markanın tüm alanlarına kadar açık bir şekilde görülüyor. Tüm modeller deri koltuklar, park sensörleri, en yeni akıllı telefon bağlantı sistemleri ve özerk acil durum frenlemesi ile birlikte gelir ve Audi’nin Sanal Kokpitinin fiyatının biraz düştüğünü görmek güzel. Şık dijital gösterge paneli, uydu navigasyon cihazının kullanımını çok daha kolay hale getiriyor ve A5 Sportback'in güncel hissetmesine yardımcı oluyor.

Arka koltuktaki yolcular Sportback’in zarif görünümünden konfor olarak pek yararlanamıyor. Çünkü eğimli çatı tavan boşluğunu azaltıyor, ancak daha küçük çocuklar için yeterli alan var. 480 litrelik büyük bagaj büyüklüğü faydalı bir şekilde biçimlendirilmiş ve çantaları kaldırmak için oldukça belirgin bir yükleme ağzı varken, arka koltukları düşürmek Sportback'e aerodinamik bir görünüme sahip bir otomobilde şaşırtıcı olan bir derece pratiklik sağlıyor.

Donanım ve Modeller

a5_coupe.jpg

A5 Coupé

a5_sportback.jpg

A5 Sportback

    Formu Doldurun, Sizi Arayalım

    TİCARİ İLETİŞİM VE TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ BİLGİLENDİRME

    Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun gereğince, ticari elektronik ileti; telefon, çağrı merkezleri, faks, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda gerçekleştirilen ve ticari amaçlarla gönderilen veri, ses ve görüntü içerikli iletileri, ifade eder. Ticari elektronik iletiler, alıcılara ancak önceden onayları alınmak kaydıyla gönderilebilir. Bu onay, yazılı olarak veya her türlü elektronik iletişim araçlarıyla alınabilir. Alıcılar diledikleri zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı reddedebilir. Bu kapsamda ticari elektronik ileti gönderimine dair onay verseniz dahi dilediğiniz zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı gönderide yer alan linke girerek her zaman reddedebilirsiniz.

    TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ GÖNDERİMİNE DAİR AÇIK ONAY

    Bu formun onaylanması ile 6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve 15 Temmuz 2015 tarihli 29417 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik kapsamında AVEK OTOMOTİV SERVİS SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ (“AVEK”) tarafından veya bir aracı firma vasıtasıyla tarafıma Kanunlara uygun şekilde, her türlü ürün ve hizmetlere ilişkin çeşitli tanıtım, reklam, promosyon, satış ve pazarlama, kutlama, temenni amacıyla, Şirketiniz veya şirketinizin dahil olduğu şirketler topluluğu şirketlerinin tarafıma eposta, SMS/kısa mesaj, anlık bildirim, sosyal medya ve diğer online reklam ağları, otomatik arama, bilgisayar, telefon, faks, e-posta/mail, bluetooth-diğer kablosuz ağlar ve diğer elektronik iletişim araçları ile ticari elektronik iletiler ve diğer iletiler göndermesine, dilediğim zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı her zaman reddedebileceğime tereddüde yer vermeyecek şekilde bilgi sahibi olarak, aydınlatılmış açık rızam ile onay veriyorum. Yukarıdaki yer alan bilgilendirmeler kapsamında belirtilen izinleri/onayları veriyorsanız, bu hususlardaki kabul, rıza ve onayınızı belirtmek üzere şimdi lütfen “Elektronik İleti Gönderimi Hakkında Bilgilendirme ve Onay Formunu” okudum, onaylıyorum ibareleri yanındaki kutucuk/kutucukları işaretleyerek onayınızı elektronik olarak verebilirsiniz.